Як підготувати автомобіль до літа (Інфографіка)

Після зими відповідальні автовласники діагностують автомобіль та виконують всі необхідні роботи
Зимовий сезон, нарешті, добіг кінця, а вже за місяць-другий настане справжнє літо. Готувати до нього треба не лише свій гардероб, але й автомобіль. Перш за все, потрібно позбутися наслідків зими, які не найкращим чином вплинули на його стан, та перестрахуватися від проблем суто літніх, пише pogliad.ua.

Головне, що треба зробити – перевірити ходову

Ігор Вальчук, керівник відділу сервісу

Підготовка до літа набагато простіша, ніж підготовка до зими. Тут просто потрібно перевірити, що нам зима принесла для ходової частини автомобіля, все передивитися, що потрібно, замінити. А щодо інших аспектів, то тут треба вже діяти відповідно до ситуації. В будь-якому разі до автосервісу варто звернутися. А вже майстер проаналізує стан автівки та порадить, як діяти.

Потепліло – пора «перевзувати» автомобіль

Зрозуміло, що навесні вже можна «перевзути» автомобіль. Коли надворі температура доходить до плюс п’яти, то шини треба змінювати на літні. Тим паче погода вже стабілізувалася.

Рідини слід замінювати по потребі, а не по сезону

Попри те, що серед багатьох автовласників побутує стереотип, що рідини треба замінювати на літо, скажу, що це не потрібно робити. Перевірку рідин, їхнє доливання чи заміну необхідно проводити залежно від потреби під час кожного технічного обслуговування. Його проводять відповідно до пробігу, по роках. Але якоїсь прив’язки до температурних режимів та пори року вона не має. За цим треба постійно слідкувати. В кошній тезисній книжці прописано, що кожен автолюбитель, який використовує автомобіль, перед кожною поїздкою має передивитися рівень рідин, мастила, стан шин і лише після цього спокійно вирушати в дорогу.

Комп’ютерна діагностика обов’язкова за графіком та в разі збоїв

Так само ніякої прив’язки немає до комп’ютерної діагностики. Якщо у нас з’являються якісь проблеми з автомобілем, або якісь помилки на щитку приборів, або якась нестабільна робота, тоді, відповідно, потрібно проводити комп’ютерну діагностику.

До літа треба обов’язково перевірити та відремонтувати ходову

Після зими люди найчастіше звертаються на СТО з проблемами з ходовою частиною. Сходить сніг і він так само сходить з ходової частини, взимку найбільше до неї прилипає, буває, що й лід утворюється. Якщо кермувальник автомобіля взимку на певні неполадки не звертає уваги, розуміючи, що це може бути сніг, то навесні варто перевірити, що зима нам принесла. І тут зразу знаходиться купа проблем: десь амортизатор потік, десь якийсь наконечник розбився тощо. Тому перевірити ходову частину – це найголовніше, що потрібно зробити навесні.

Відтягувати з діагностикою ходової не варто. Адже машина одного дня може просто не доїхати до пункту призначення. Може щось відірватися, відламатися, на великій швидкості можуть виникати проблеми з кермом і як наслідок можна не впоратися з керуванням тощо. Варіантів багато є. Для того вона і є ходова частина і для того там все має бути в нормі, по вимогах заводу-виробника, щоб автомобіль витримував певне навантаження, швидкість тощо. Інакше, при певних умовах може трапитися ДТП.

Автомобіль краще захистити від зовнішніх впливів хоч тентом

Також треба продумати зберігання автомобіля в літній період. Якщо є гараж й авто зазвичай стоїть там, то проблем виникати не повинно. Інша справа, якщо авто стоятиме надворі. Тут треба враховувати ті умови, де розташоване авто, наприклад, чи є біля нього дерева, чи над ним нависають густі гіляки, чи є якісь інші зовнішні фактори, які можуть пошкодити лакофарбове покриття. Звичайно, що краще накривати авто тентом, це вбереже його від пошкоджень та корозії.


Не пропустіть