Обираємо GPS-навігатор: на що потрібно звернути увагу

Автомобільні навігатори коштують від 1,2 тис до 4 тис грн. Цей ґаджет допоможе водієві у поїздках на дальні відстані та по незнайомих дорогах, пише gazeta.ua.

Також водії використовують ґаджет вночі, щоб контролювати швидкість перед крутими віражами.

Можна обирати за кількома основними критеріями: тип та розмір дисплея, операційна система, інтерфейс та функціональність.

По функціях, ґаджет пішов уперед: він може відображати положення на карті з урахуванням швидкості та напрямку руху; знаходити потрібну адресу, вибирати оптимальний маршрут, графічно відобразити маршруту та здійснювати звукові підказки чи попередження. Крім цього, через навігатор можна слухати та дивитися відео.

Ці параметри не надто критичні при виборі. Якщо він виконує основну функцію – показує місцезнаходження та складає та показує маршрут, то покупка себе вже виправдала.

Для вибору дизайну не потрібно детального аналізу ринку ґаджетів. Його можна обрати в магазині, але операційну систему, програми, тип дисплея потрібно визначити ще до походу за покупкою.

Серед інтерфейсу нині пропонують Bluetooth. Він дає змогу під’єднати телефон до навігатора розмовляти по телефону через мікрофон та динамік GPS-навігатора.

Також можна завантажувати музику на навігатор, а слухати через магнітолу. Цьому сприяє функція FM-transmitter.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На що звертати увагу вибираючи відеореєстратор

Спочатку потрібно звернути увагу на процесор GPS-навігатора. Він впливає на швидкодію ґаджета. Чим більше мГц – тим швидше працюватиме навігатор. Але ціна також буде більшою. Для нинішнього програмного забезпечення достатньо від 500 мГц. Оперативної пам’яті буде достатньо 128 Мб.

Дисплей також потрібно ретельно обирати. Чим більший дисплей, тим краще, але чи вистачить місця в автомобілі, щоб його розмістити? Крім цього, великий дисплей відбере значну частину оглядовості лобового скла.

Також важливий фактор тип дисплея – він не повинен міняти яскравість під різними кутами. Зокрема підійде TFT-дисплей. У нього є недолік – постійне миготіння, що втомлює очі. Проте, в автомобілі це не страшно. Водій більше часу дивиться на дорогу, а не на навігатор. Також на ринку пропонують IPS та LCD-дисплеї. Дисплей IPS – найсучасніший, але ціна в нього найвища.

Важливо, щоб дисплей був антибліковим. Якщо карту видно погано, водій довше на неї дивитиметься, щоб отримати інформацію. Це може привести до аварії.

Операційна система на навігаційна програма. В Україні популярні дві операційні системи Windows та Android. Перша дуже добре працює зі супутниками, проте в неї великі вимоги до “заліза”. Дешевші навігатори можуть “підвисати”. Android відрізняється швидкодією та більшою функціональністю. Але операційна система Android дорожча.

Серед програм найчастіше встановлюють Garmin, IGO та Navitel. Їх можна перевстановити, тому при виборі не потрібно керуватися цим критерієм.

Для оновлення карт GPS-навігатори на системі Androind простіші. Оновлення карт відбувається в Google Play через інтернет. Якщо програма, яку оновлюєте, платна, тоді потрібно ввести ліцензійний код.

На ґаджетах з операційною системою Windows введення ліцензійного ключа обов’язкове, як і підключення навігатора до мережі 220V. Код дають при покупці.

Програма Navitel в Україні коштує 350 грн, але в інтернеті можна безкоштовно скачати “ламану” версію через USB-порт. Такі версії можуть працювати так само, як платна. Але може давати збої. Похибка не завжди велика, але також є ймовірність натягнути вірусів, що спричинить поломку навігатора. Якщо встановлювати “ламані” програми, потрібно порадитись з друзями, які користуються ними.

Не менш важливим є вибір типу кріплення. На лобовому склі навігатор може обмежувати огляд, але кріпити його легше. На панелі приладів трохи важче прикріпити, але це не гарантує 100% оглядовості.

Крім цього, нині пропонують навігатори з інтергрованим відеореєстратором. Проте доцільність такого поєднання ще не довели – навігатор стає більшим, а камера записує відео невисокої якості.


Не пропустіть