Дешевший китайський конкурент Tesla вийшов на європейський ринок (Фото)

Слідом за першими «теслами» китайської збірки на європейський ринок прийшли чистокровні китайські електромобілі. Поки обсяги поставок мізерні, але плани на розширення присутності в Європі у китайців грандіозні. Першими стала компанія Xpeng.

Повідомляється, що в Норвегію доставлені перші сто електромобілів Xpeng G3, 28 з яких вже продані. Кросовер Xpeng G3 представляється як більш дешева альтернатива електромобілів Model 3 компанії Tesla. Так, якщо Model 3 в базовій конфігурації в Норвегії коштує трохи дорожче $ 46 тис., то Xpeng G3 в більш повній комплектації обійдеться норвезькому автолюбителю в $ 41 тис.

Іншою моделлю електромобіля Xpeng на європейському ринку стане спортивний седан P7, поставки якого почнуться протягом наступних 12 місяців.

Повертаючись до позашляховика Xpeng G3, додамо, що на базовому акумуляторі машина може проїхати до 401 км за нормативами NEDC (до 300 км в реальних умовах експлуатації). Модель Xpeng G3 з акумулятором збільшеної до 66,5 кВт·год ємності по нормативам NEDC здатна подолати до 520 км. Час розгону Xpeng G3 з 0 до 100 км/год складає 8,6 секунди, що не можна вважати видатним результатом.

Режими напівавтономного водіння поділяються на комплектації «Smart» і «Premium», але вони не замінюють водія, а лише допомагають йому краще орієнтуватися в дорожній обстановці.

Таким чином, експансія китайців на ринок електромобілів в Європі формально почалася. Як мінімум це змусить європейських і американських автовиробників напружитися, що добре вже само по собі. Крім Xpeng на ринку електромобілів в Європі в новому році з’явиться інша китайська компанія – NIO, яка розраховує продати в 2021 року не менше 7000 своїх електрокарів.


Не пропустіть