Презентували революційну технологію зарядки електромобілів

Електромобіль, який заряджається за той же час, що й заправляється авто з ДВЗ це мрія.

Однак зовсім скоро ця мрія може стати реальністю.

Так, швейцарський технологічний стартап Morand наразі працює над технологією накопичення електроенергії, яка дозволить скоротити час зарядки авто на електротязі до двох хвилин.

Технологія отримала назву eTechnology. Вона поєднує традиційний акумулятор та ультраконденсатор, які разом продемонструють неймовірну швидкість заряджання та мають набагато довший термін служби, ніж літій-іонні акумулятори.

В Morand наголошують, що прототип eTechnology потужністю 7,2 кВт-год зміг зарядитися до 80 відсотків всього за 72 секунди, до 98 відсотків за 120 секунд і до 100 відсотків за 2,5 хвилини зі струмом до 900 А/360 кВт. Також було проведено незалежне тестування пристрою компанією Geo Technology.

Звісно, 7,2 кВт⋅год – це дуже мала ємність, адже в середньому ємність акумуляторів в електромобілях складає не менше 100 кВт⋅год. Тому поки Morand зосереджені на заряджанні акумуляторів дронів та електровелосипедів.

Розробники кажуть, що eTechnology може ідеально підійти для заряджання такого невеликого електромобіля Citroën Ami, акумуляторна батарея якого має 5,5 кВт-год ємністі.

Серед інших переваг eTechnology, — ефективна робота за екстремальних температур і потенціал для значно більшої кількості циклів заряду/розряду. Розробники випробували пристрої протягом понад 50 000 циклів, що в десятки разів більше, ніж традиційні акумуляторні батареї.

Morand вже співпрацює з партнером-виробником над виробництвом невеликих обсягів і планує нарощувати виробництво, щоб зробити eTechnology більш конкурентоспроможною літій-іонним батареям.

Джерело newsyou.info

Не пропустіть