У Києві набирає популярності новий вид обману водіїв

На автошляхах Києва набирає популярності новий вид обману водіїв. Що потрібно знати, щоб не попастися на вудку шахраїв, і як їх можна визначити звичайному автомобілісту, пише autocentre.ua

У Києві шахраї, граючи роль багатих людей, що потрапили в біду, виманюють у довірливих водіїв гроші в обмін на фальшиве золото. Новий вид обману водіїв одразу визначити складно, тому правоохоронці радять автомобілістам: не поспішати, не скупитися і запропонувати реальну допомогу в біді.

Зі спробою такого обману нещодавно зіткнулися журналісти одного зі столичних ЗМІ. Зустріч з аферистом відбулася наприкінці серпня на Старообухівській трасі, поруч з елітним селищем Конча-Заспа. Там на узбіччі з увімкненою «аварійкою» стояв престижний BMW 7-series приблизно 2008 року випуску з іноземними номерами. Поруч із ним бігав чоловік і активно намагався зупинити який-небудь з автомобілів, що проїжджали повз. Журналісти зупинилися біля нього, вирішивши дізнатися, що сталося.

Чоловік азійської зовнішності у дорогому одязі і обвішаний золотом на шиї і руках, поганою англійською мовою повідомив, що його машина поламалася, а в салоні сидить дружина і дитина, у нього немає при собі готівки, а з банківською карткою якісь проблеми. Він почав просити грошей на ремонт автомобіля і на бензин, а замість них кинув у машину журналістів всі свої золоті прикраси і свою візитку, нібито директора автокомпанії запевнивши, що це застава і вже завтра він поверне на $500 більше.

Однак бувалі кореспонденти не повелися на вмовляння чоловіка і запропонували підвезти його в ломбард. Проте «іноземний бос» не погодився на цей варіант, продовжуючи просити готівку під заставу золота. Журналістам здалося це підозрілим, і вони ввімкнули камеру мобільного телефону, щоб записати розмову.

Коли чоловік побачив, його тон змінився – він на хорошою російською мовою заявив, що мовляв він не бандит і зі словами: «Спасибі, командире», – забрав свої коштовності, сів у «зламаний» автомобіль і швидко поїхав. Після цього стало зрозуміло, що це був шахрай, який таким чином намагався продати фальшиві ювелірні вироби.

Столичні правоохоронці розповіли, що обман із золотом практикувався і раніше. Причому, не тільки в Києві, а й на автотрасах південних регіонів країни. Виробництво прикрас, що за виглядом не відрізняються від справжніх, кримінал поставив на потік і чимало громадян попадають на схожі афери. «Щоб визначити, хто перед вами: аферист чи людина, яка потрапила в біду, треба запропонувати свою допомогу (у випадку з водієм BMW – довезти до ломбарду). Шахрай одразу втратить до вас інтерес, адже йому потрібна не допомога, а гроші», – радять правоохоронці.


Не пропустіть