Депутати знову хочуть збільшити штрафи для водіїв

Верховна Рада пропонує збільшити штрафи за порушення ПДР.

Нардепи від партії «Слуга народу» зареєстрували в Раді чотири законопроекти, якими вносяться зміни до КУпАП щодо порушень правил дорожнього руху. Зокрема, пропонується збільшити штрафи за різні порушення в сфері дорожнього руху, а також внести деякі зміни в інші статті, передає Ліга.Закон.

Проект закону №2694 передбачає додатковий обов’язок для пішоходів, як учасників дорожнього руху, використовувати світлоповертальні елементи (стрічка, жилет, наклейка) під час руху по тротуарах, пішохідних або велосипедних доріжках, узбіччях в темний час доби чи в умовах недостатньої видимості. В разі порушення такого правила, проектом №2697 пропонується збільшити штраф до 255 грн та позбавити пішохода можливості обійтися лише попередженням.

Законопроект №2696 доповнює проект №2694 та пропонує зобов’язати використовувати світлоповертальні елементи в темний час доби також і водіїв, що знаходяться на проїзній частині дороги, пасажирів, мотоциклістів, велосипедистів та погоничів тварин.

Проект закону №2695 передбачає зміни в КУпАП, які стосуватимуться штрафних балів та – основне – санкцій за водіння у нетверезому вигляді. Він містить такі зміни:

– виключається поняття та саму можливість використання штрафних балів в разі порушення ПДР;

– за водіння у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння проектом пропонується не тільки накладати штраф, а й застосовувати й альтернативну санкцію – адміністративний арешт на строк від 15 діб;

– адміністративне стягнення за водіння у нетверезому стані може бути накладене протягом року після вчинення такого правопорушення – зараз воно може бути накладене, за загальним правилом, лише протягом 6 місяців;

– закріплюється можливість використовувати електронні посвідчення водія та реєстраційний документ на транспортний засіб;

Незважаючи на запропоновані норми, з 1 липня 2020 набирає чинності Закон №321-ІХ, відповідно до якого водіям транспортних засобів за водіння в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння загрожує кримінальна відповідальність за ст. 286-1 КК. Адміністративну відповідальність, відповідно до редакції ст. 130 КУпАП, яка діятиме з 1 липня, за водіння у нетверезому вигляді будуть нести тільки особи, що керували річковими, морськими або маломірними суднами. Більш детально про це читайте тут.

Крім цього, проект передбачає суттєве збільшення штрафів, зокрема:

– штраф за непристебнуті ремені безпеки або відсутність шолому зростає в 10 разів – з 3 до 30 неоподатковуваних мінімумів (510 грн); так само зростає штраф і за неправильно встановлений номерний знак авто (або невстановлений).

– водіям авто, номерний знак яких неможливо прочитати, загрожує штраф 510 грн;

– особи, які були за кермом без права керувати транспортними засобами, будуть оштрафовані на 20400 грн, позбавлені права керувати транспортними засобами на строк 3-5 років; їхні авто можуть бути вилучені;

– перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год, коштуватиме водіям 3400 грн замість 510 грн.

– змінюється санкція за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди: замість штрафу 255 грн або громадських робіт на строк від 30 до 40 годин, правопорушника оштрафують на 3400 грн або позбавлять права керувати транспортними засобами на 6 місяців.


Не пропустіть