Стало відомо, що буде з цінами на бензин в Україні

Коливання на світовому ринку нафти не могли не торкнуться України.

Так, експерти дали досить цікавий прогноз щодо цін на бензин в Україні.

Найближча зміна ціни на нафту, може бути викликано тим, що Росія і ОПЕК змогли домовиться про зниження кількості споживаної нафти. Так, в антимонопольному комітеті відзначили, що зниження цін на бензин має бути близько 3-5 гривень на літр, у той час, як АЗС на території України в середньому скинули 1 гривню на літр.

При цьому, за словами експертів, на цей раз в Україні є всі передумови для зниження ціни на нафту, адже на це впливає, як світова економічна криза, яка серйозно обвалив ціни на нафту, так і нафтова війна між РФ і Саудівською Аравією.

При цьому, недавнє перемир’я домовленості в ОПЕК, за словами експертів мало зможуть вплинути на ціни на нафту і ті навряд чи підуть вгору. Основною причиною на сьогоднішній день все ще залишається пандемія коронавірусу і глобальна криза через які попит на нафту впала до 30%.

Зниження попиту на даний момент просто нівелює будь-які спроби картелів знизити ціну, а світові запаси нафти, так чи інакше продовжать рости.

Українські експерти схиляються до того, що вартість палива на АЗС буде і далі знижуватися, але на різкий спад в цінниках на заправках надіятися не варто, так як зниження видобутку не покриє обсяг зниженого споживання нафти.

Як повідомляють експерти, надлишок на складах запасів нафти вже становить близько 1 млрд барелів, при цьому станом на 12 квітня, більшість нафтосховищ у всьому світі вже були заповнені. Найбільший в світі нафтової хаб в Об’єднаних Арабських Еміратах – термінал в Фуджейрі – перестав приймати нафту на зберігання, оскільки вже повністю заповнений. Таким чином, скорочення видобутку трохи підніме ціну, але не особливо, оскільки падіння попиту зараз набагато більше, ніж договір про скорочення видобутку нафти.

Багато українців відзначають, що це далеко не перший випадок, коли ціноутворюючі фактори бензину знижуються в ціні, а саме паливо залишається приблизно на тому ж рівні.

Джерело akcenty.com.ua

Не пропустіть