В Україні знизилося виробництво автомобілів

Український автопром почав 2021-й рік з серйозного падіння темпів виробництва. У порівнянні з минулим роком, в січні 2021 всі українські заводи виробили на 29% менше машин. Про це повідомляється на сайті Укравтопрому.

Всього в січні 2021-го року різні заводи виробили 604 транспортних засоби. Рік тому український автопром виробив 850 машин, тобто в новому році виробництво впало на 29%. Найбільше падіння можна простежити на прикладі виробництва автобусів.

Всього за місяць в Україні виробили 24 автобуса, що на 58% менше, ніж було вироблено в січні 2020 го. Левову частку цієї кількості забезпечив “Черкаський автобус” – підприємство відзвітувало про 15 машинах. Ще вісім автобусів справив завод ЗАЗ, а на Часовоярському автобусному заводі за місяць зробили одну машину.

Серйозне падіння (у відсотках) відбулося і у виробництві комерційних автомобілів. Рік тому “Черкаський автобус” справив в два рази більше машин такого типу. У цифрах ж мова йде про різницю в дві машини – в 2020-му завод виробив чотири автомобілі, а в цьому – всього два. Варто відзначити, що в цій статистиці вже давно не враховуються показники АвтоКрАЗу, яка не передає дані про виробництво з 2016-го року.

Уже традиційно левову частку транспортних засобів, які справили в Україні, складають легковика. Ось тільки навіть незважаючи на те, що в 2020-му році в січні статистику формував один завод, а в цьому – вже два (ЗАЗ і Єврокар), виробництво впало на 27%. У минулому місяці два підприємства разом виготовили 576 автомобілів. З них 325 легкових машин зібрали на ЗАЗі, а на Єврокарі – 251 машину.

Джерело sud.ua

Не пропустіть