Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за порушення ПДР

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про посилення відповідальності за порушення правил безпеки дорожнього руху. Про це повідомляє пресслужба його Офісу.

Мінімальний штраф підвищується до 510 гривень. Таке покарання передбачено за:

– непристебнутий ремінь (за повторне — від 5 до 10 діб арешту або позбавлення прав на термін від 3 до 10 діб);
– відсутність шолома у мотоцикліста (за повторне — від 5 до 10 діб арешту або позбавлення прав на термін від 3 до 10 діб);
– неосвітлений номерний знак;
– розмову по телефону за кермом без гарнітури;
– порушення правил проїзду перехресть, зупинок й обгону, проїзд на заборонний сигнал світлофора.

За перевищення максимально дозволеної швидкості на понад 50 км/год — з 510 грн до 1 700 грн. За водіння без прав штрафуватимуть на 425 грн, якщо ж прав взагалі немає — штраф буде 3 400 грн (було 510 грн). Якщо водія, якого позбавили прав, спіймають на кермуванні, то можуть оштрафувати на 20 400 грн (було 510 грн) із позбавленням прав на 1—5 років.

Якщо людина скоїла ДТП, внаслідок якої потерпілий зазнав травм середньої тяжкості, — штраф від 51 до 85 тис. грн або арешт на строк до шести місяців. Попередній штраф за це був від 3 400 до 8 500 грн. За це саме, але у стані спʼяніння — позбавлення волі до трьох років. Якщо потерпілий помер — позбавлення волі на строк від 3 до 8 років. Якщо водій був у стані алкогольного спʼяніння, винуватцю загрожує позбавлення волі на термін від 7 до 12 років.

Штрафом у розмірі 17 тисяч гривень з позбавленням прав на один рік будуть карати за:

– керування у стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння (було 10 тисяч);
– передачу керування особі, яка перебуває у такому стані;
– відмову водія проходити огляд на предмет спʼяніння.
Якщо порушення повторне — штраф 34 тисячі гривень і позбавлення прав на три роки. Якщо втретє протягом року — 51 тисяча штрафу й позбавлення прав на 10 років.

За непропускання швидких та інших екстрених служб можуть оштрафувати на 680 грн. Пішоходів та велосипедистів можуть оштрафувати на 255 грн за перехід дороги у невстановленому місці.

Джерело babel.ua

Не пропустіть