В “столиці світу” забороняють продаю автомобілів з ДВЗ

Через 14 років в штаті Нью-Йорк повністю перестануть продавати машини з бензиновими, дизельними і іншими двигунами, які забруднюють навколишнє середовище. Відповідний закон прийнятий місцевою владою і минулого тижня підписано губернатором Кеті Хочул (Kathy Hochul).

Згідно з новим законом, до 2035 року 100% продаваних в штаті пасажирських машин і вантажівок повинні мати нульовий викид забруднюючих атмосферу речовин. Хоча теоретично випустити бензиновий або дизельний двигун з нульовим викидом можна, на практиці це нездійсненно.

Додатково відомства штату працюватимуть над створенням опцій доступного транспорту в усіх місцевих громадах і, крім того, будуть сприяти розвитку велотранспорту і просуванню піших прогулянок. Уже 2023 року місцева влада повинна розробити план розвитку ринку транспортних засобів з нульовим викидом.

У минулому році губернатор Каліфорнії Гевін Ньюст (Gavin Newsom) підписав аналогічний закон, який також забороняє продаж бензинових автомобілів і вантажівок з 2035 року. У заяві губернатора вказується, що якщо мета буде досягнута, в штаті знизиться викид парникових газів більш, ніж на 35%. Місцеві агентства теж розроблять правила, що сприяють досягненню мети до зазначеного терміну.

У Каліфорнії поставлена ​​і інша мета – забезпечити нульовий викид для вантажівок середньої та великої вантажопідйомності до 2045 року. За аналогічні показники розраховують домогтися і в Нью-Йорку. Зараз в Каліфорнії, на яку припадає понад 10% продажів нових машин в США, вже є правила, що регулюють допустиму кількість продажів машин, які не здатні забезпечити нульовий викид забруднюючих атмосферу речовин.


Не пропустіть