В українських власників авто з ГБО можуть відібрати водійські права: роз’яснення

Останнім часом в Україні спостерігається зростання популярності переобладнання транспортних засобів для роботи на газовому паливі.

Використання газу економічно вигідно, проте, необхідно уважно ставитися до дотримання правил встановлення та реєстрації ГБО, оскільки недотримання цих норм може призводити до серйозних наслідків для автовласника, включно з втратою водійських прав.

Багато автолюбителів в Україні ігнорують необхідність реєстрації ГБО у техпаспорті машини. Нерідко це пов’язано з небажанням витрачати час та кошти, або ж зі страхом перед можливими проблемами при перевірці в органах МВС. Такі водії продовжують керувати автомобілем до моменту, коли їх зупинить поліція, незважаючи на ризики. Варто пам’ятати, що самостійне встановлення ГБО може бути не тільки небезпечним, але й призвести до штрафних санкцій.

Згідно з ч. 1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за використання автомобіля з неналежно встановленим ГБО передбачено штраф у розмірі 340 гривень. У разі, якщо порушення не буде усунуто протягом року, водія можуть позбавити водійських прав на строк до року.

Також ч. 6 ст. 121 КУпАП передбачає, що якщо дані про установку ГБО не будуть внесені до техпаспорта протягом 10 днів після переобладнання, водій ризикує отримати штраф у розмірі 850 гривень. У випадку повторного порушення протягом року, штраф може зрости до 1700 гривень, або ж водія можуть засудити до громадських робіт та конфіскації транспортного засобу.

Необхідно зазначити, що для оформлення кожного порушення патрульний має право скласти акт перевірки технічного стану автомобіля, який стане основою для притягнення до відповідальності.

Джерело expert.in.ua