Має знати кожен водій: яким бензином небезпечно заправляти авто

Відомий автомеханік і YouTube-блогер Скотті Кілмер попередив водіїв про ризики використання певного палива для автомобілів. В одному зі своїх останніх відео він розповів, чому заправлятися старим бензином не просто небажано, а й небезпечно. Про це пише express.

Сучасний бензин являє собою складну суміш різних присадок і зазвичай містить близько 10% етанолу. Протягом двох-трьох місяців бензин починає втрачати свої властивості. У результаті окислення і розпаду присадок, у паливі можуть утворюватися шкідливі перекиси та інші сполуки. Це особливо актуально в умовах підвищених температур, коли хімічні реакції прискорюються.

Скотті Кілмер пояснює: “Якщо у вас є бензин, який простояв два-три місяці, вам не слід його використовувати, бо він може засмітити паливний насос, паливний фільтр і паливні форсунки. Воно того не варте!”

У чому шкода для паливної системи

Використання старого пального може призвести до засмічення паливної системи, що своєю чергою призведе до погіршення роботи двигуна і необхідності дорогого ремонту. Паливні насоси і фільтри можуть забитися, а форсунки перестануть працювати ефективно. Крім того, перекиси, що утворюються в старому паливі, можуть пошкодити металеві та гумові компоненти паливної системи.

Як уникнути проблем зі старим паливом?

Щоб уникнути проблем, пов’язаних із використанням протермінованого пального, Скотті Кілмер пропонує кілька простих рекомендацій:

  1. Використовуйте стабілізатор пального: Для тих, хто планує залишити автомобіль без руху на тривалий час (від шести до дев’яти місяців і більше), рекомендується додавати в бак стабілізатор пального. Цей хімікат запобігає розпаду палива і зберігає його властивості до 24 місяців. Стабілізатори можна придбати в магазинах автомобільних аксесуарів за ціною близько 200 гривень.
  2. Заправляйте бак до повного: При додаванні стабілізатора, важливо заповнити бак до повного. Це зменшить кількість повітря в баку, що сповільнить процес окислення палива.
  3. Регулярно перевіряйте стан пального: Якщо ви знаєте, що автомобіль простоюватиме деякий час, стежте за станом пального і за необхідності використовуйте стабілізатори.
  4. Плануйте заправки перед зберіганням: Якщо ви знаєте, що автомобіль стоятиме без руху, намагайтеся не заправляти бак повністю за кілька тижнів до передбачуваного зберігання. Це дасть вам змогу використовувати свіже пальне під час наступного запуску автомобіля.
Джерело autotheme.info