На автомобілі Porsche піднялися на рекордну висоту над рівнем моря (Фото)

Компанія Porsche оголосила про те, що в суботу, 2 грудня, її команда на чолі з чемпіоном світу з гонок на витривалість і переможцем «24 години Ле-Мана» Роменом Дюма підняла автомобіль у гори на висоту 6734 метри над рівнем моря. У повідомленні Porsche зазначено, що ще ніколи в історії людства автомобіль не піднімався так високо, а попередній рекорд, встановлений у 2020 році, складав 6694 метри.

Заїзд на встановлення рекорду проходив на Porsche 911 на синтетичному паливі eFuels на західному гребені вулкану Охос-дель-Саладо у Чилі. До складу команди увійшли фахівці з Чилі, Франції, Німеччини, США, Канади та Швейцарії. Одним із головних викликів проекту були екстремальні умови: на цій висоті щільність повітря майже вдвічі менша, ніж на рівні моря, а температура часом опускалася до 20 градусів морозу.

«Я ніколи цього не забуду! Їхати туди, де ще не була жодна машина, це незвичайно, – наводить слова Дюма прес-реліз Porsche. — Ми піднялися на верх західного хребта — піднятися вище було неможливо, тож ми буквально досягли максимуму. Пишаюся всією командою і дякую нашим партнерам за підтримку та віру».

Це вже не перша експедиція Porsche до Охос-дель-Саладо. Вперше команда німецької компанії побувала на цьому вулкані у 2022 році. Це були випробувальні заїзди на висоті трохи більше ніж 6000 метрів.


Не пропустіть