Водіїв попередили про штраф за відсутність бампера на автомобілі

Відповідно до п.31.4.7.е ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів за наявності таких технічних несправностей як відсутність передбаченого конструкцією бампера. Це означає, водій не може свідомо й умисно їздити на автомобілі без бампера за звичайних обставин.

Які є винятки

Згідно з вимогами 31.5 ПДР у разі виникнення в дорозі несправностей, таких як відсутність бампера, водій повинен вжити заходів для їх усунення і їхати далі. А якщо це зробити неможливо, то він повинен рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту. При цьому повинна бути ввімкнена аварійна світлова сигналізація. Тобто ця норма не забороняє рух, а дає вказівки для продовження руху до місця стоянки або ремонту.

Який штраф

Штраф за керування автомобілем без бампера становить 340 грн (ч.1 ст.121 КУпАП). У випадку повторного порушення протягом року, передбачено штраф від 850 грн до 1700 грн і позбавлення права керування від 3-х до 6-ти місяців (ч.4 ст.121 КУпАП).

Чи законний штраф за їзду без бампера

Якщо водій скаже інспектору на місці зупинки, що бампер залишив раніше у ремонті чи немає коштів на ремонт бампера і їздить поки так, то це є порушенням п.31.4.7.е ПДР. У такому випадку водій не має права експлуатувати автомобіль і може отримати штраф.

У випадку, коли водій повідомить інспектора, що бампер відпав чи пошкодився у дорозі під час руху і він їде якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту, то тоді в його діях відсутні порушення закону. Інспектор не має права накласти в такому випадку штраф.

Джерело uamotors.com.ua

Не пропустіть