В Україні заборонять частину автомобілів: кому не пощастило

Уряд України активно розглядає можливість введення заборони на використання автомобілів без встановлених глушників для зменшення рівня шумового забруднення в країні, повідомляє «Стіна».

Ця ідея з’явилася після того, як Михайло Подоляк, радник голови Офісу президента, відзначив, що поліція не може ефективно реагувати на ситуації, пов’язані з транспортними засобами, які генерують надмірний шум, аналогічний до звуків іранських безпілотників «Шахед». Щоб вирішити цю проблему, розробляється новий законопроект, спрямований на надання поліції необхідних повноважень для розв’язання цього екологічного питання.

Подоляк підкреслив важливість дотримання принципів демократії, зауваживши, що в рамках ліберального суспільства будь-яка діяльність, яка не заборонена законом, має вважатися дозволеною. Він закликав народних депутатів долучитися до обговорення та прийняти відповідні закони для вирішення питання шумового забруднення, що виникає внаслідок транспортних засобів. Подоляк висловив впевненість, що запропоноване законодавство, якщо буде прийняте, працюватиме ефективно.

Терміни завершення розробки та прийняття цього законопроекту ще не визначені, проте уряд активно працює над його реалізацією. Одночасно Верховна Рада розглядає законопроект щодо визнання іноземних сертифікатів відповідності транспортних засобів, за винятком російських та білоруських. Мета цього закону полягає в спрощенні процесу митного оформлення імпортованих транспортних засобів на підставі їхніх реєстраційних документів та прав власності.

Ця ініціатива передбачає значне зниження фінансових витрат українців на імпорт вживаних автомобілів, що, за оцінками, може скласти 100-200 доларів США. Однак варто зауважити, що транспортні засоби, які вважаються «списаними» і не мають належної документації, все одно потребують сертифікації.

Очікується, що пропозиція щодо заборони на використання автомобілів без глушників отримає підтримку громадськості, особливо тих, хто стикається з проблемами, пов’язаними з шумовим забрудненням, що створюють ці транспортні засоби. На відміну від поточного законодавства, нові норми створять більш ефективний механізм для вирішення цієї проблеми.

Крім того, законодавча ініціатива про визнання іноземних сертифікатів відповідності транспортних засобів свідчить про намір України спростити процедуру ввезення вживаних автомобілів за більш доступними тарифами, що, ймовірно, зустріне позитивний відгук у громадськості. Ці зміни в законодавстві відображають активний підхід України до модернізації своєї політики з метою забезпечення благополуччя та задоволення потреб своїх громадян.


Не пропустіть