В Україні почали конфісковувати машини таксистів, які працюють без надання чеку пасажирам

На водіїв таксі за порушення порядку провадження господарської діяльності складають протокол про адмінпорушення та вилучають транспортний засіб, пише informator.ua.

Державні податківці розпочали аудит водіїв таксі, які працюють без надання чеку пасажирам через РРО або ПРРО. До цих людей вживають заходів щодо адміністративної відповідальноості. Також податківці конфісковують їх особистий транспорт, “як знаряддя протиправної діяльності”.

Інформацію про це повідомляє Головний офіс ДПС у Київській області. Спільно з правоохоронцями, працівники відділу фактичних перевірок податкового аудиту зафіксували надання послуг перевезення пасажирів фізичною особою, яка не є зареєстрованою як суб’єкт підприємницької діяльності. На таксиста склали протокол за порушення порядку провадження господарської діяльності згідно зі ст. 164 Кодексу України про адмінпорушення (“Порушення законодавства про державну реєстрацію суб’єктів господарювання та ліцензування видів господарської діяльності”), а його транспортний засіб конфісковано як інструмент протиправної діяльності.

У Податковій службі наголошують, що згідно з Господарським кодексом України діяльність таксистів є підприємницькою. І під час надання послуг з перевезення пасажирів, вони зобов’язані проводити розрахунки через РРО або ПРРО та видачу розрахункових документів споживачам згідно встановленої форми та змісту.

У ДПС вказують, що на сьогодні близько 220 тисяч осіб, що становить 1,1% від економічно активного населення, беруть участь у перевезеннях пасажирів в таксі. Більшість з них є неофіційно зайнятими фізичними особами, які не є суб’єктами підприємницької діяльності.


Не пропустіть