Стало відомо, чи вилучатимуть автомобілі українців на потреби ЗСУ

Відбирати легкові автомобілі на потреби армії в українців не будуть, попри те, що під час воєнного стану така процедура цілком можлива. Про це заявив представник Комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Федір Веніславський.

Він зазначив, що самий процес, який додали до законопроекту №10449 про мобілізацію в Україні, не суперечить Конституції, проте там йдеться лише про специфічні транспортні засоби.

«Конституція України допускає обмеження прав свобод людини і громадянина. В тому числі акцентую вашу увагу, в питаннях володіння і користування, розпорядження своєю власністю, держава може обмежити це право в умовах воєнного стану. Це правило, за великим рахунком, існує в нинішньому законі про мобілізацію, яке передбачає можливість мобілізації транспортних засобів підприємств, організацій і громадян», – повідомив Веніславський.

Якщо транспортний засіб є єдиним джерелом забезпечення існування людини, то воно не може бути вилучено.

Веніславський уточнив, що звичайний легковий автомобіль точно не будуть забирати на потреби ЗСУ, адже він там не потрібен, проте вантажні автомобілі або спецтехніку можуть вилучити.


Не пропустіть