Розмитнення в Дії стало на крок ближче: Рада підтримала відповідний законопроєкт

Народні депутати дали старт довгоочікуваному розмитненню авто в Дії. Законопроєкт № 10380 ухвалений за основу 269-ма голосами.

Наступний крок, передбачений регламентом — доопрацювання цього документа, обговорення в комітетах Верховної Ради й винесення на друге читання (в цілому) до сесійної зали Ради. На що знадобиться певний час, зазвичай це триває від кількох тижнів до кількох місяців, вважають експерти Інституту досліджень авторинку.

«Дистанційне розмитнення» діятиме тимчасово, до набуття Україною статусу членства в ЄС. Головна інновація — оцінка легкових автомобілів відбуватиметься за допомогою єдиної Бази визначення митної вартості, що, на думку авторів ініціативи, має виключити корупційну складову. Однак, цей же принцип виключить можливість (точніше — зробить його економічно недоцільним) розмитнення автомобілів, придбаних на страхових аукціонах.

Нова послуга працюватиме лише як опція, тобто чинна можливість митного оформлення з поданням декларації та супровідних документів на митницю залишиться.


Не пропустіть