США впроваджують шалені мита на електромобілі із Китаю

Президент Джо Байден вирішив підвищити мито на електрокари з Китаю до 100%, що викликало обурення деяких осіб, які вважають цей крок політичним. Основна мета – захистити американських виробників від конкуренції зі сторони китайських брендів, які використовують “недобросовісні торгові практики”, зокрема, державні субсидії.

Це рішення охоплює не лише самі електрокари, але й літієві батареї, які становлять ключовий компонент у цьому секторі. Тарифи на імпортні літійні акумулятори зростуть з 7,5% до 25% вже цього року, а батареї для інших цілей також будуть оподатковуватися митом у 25%, починаючи з 2026 року.

За даними, окремі сегменти ланцюжка постачання акумуляторів для електромобілів контролюються Китаєм на більш ніж 80%. Це призвело до рішення про інвестування у створення промислової бази у США для зменшення залежності від китайських постачань.

Щодо електромобілів, хоча вони становлять лише частину імпортних товарів з Китаю, влада вирішила зберегти митні бар’єри для захисту місцевих виробників. Це рішення, можливо, має більше політичний, ніж практичний сенс, оскільки відомо, що кількість електромобілів, які імпортуються з Китаю, є досить невеликою.

Загалом, нове рішення закриває ринок США для китайських електромобілів, вимагаючи від виробників розглядати можливість місцевого виробництва для отримання доступу до цього ринку.

Джерело autoconsulting.com.ua

Не пропустіть