За що водія можуть залишити без прав через встановлення ГБО: важливо знати

В Україні останнім часом переобладнання автомобілів на газобалонне обладнання (ГБО) стало дуже популярним. Як повідомляє видання “Telegraf”, їздити на газі економічно вигідно, але важливо пам’ятати, що порушення правил встановлення та реєстрації ГБО може призвести до серйозних проблем для водія, аж до позбавлення прав.

Українці часто не вносять інформацію про встановлення ГБО в техпаспорт автомобіля. Дехто не хоче витрачати час і гроші, а інші бояться, що в МВС вважатимуть переобладнання неправильним. Вони їздять так до першої зупинки поліції, але роблять це на свій страх і ризик. Окрім того, що кустарне переобладнання може бути небезпечним, це також може призвести до адміністративного штрафу.

Згідно з ч. 1 ст. 121 Кодексу про адміністративні правопорушення, неправильне встановлення ГБО та використання такого автомобіля карається штрафом у розмірі 340 гривень. Якщо водій не виправить порушення протягом року і знову попадеться за кермом такого авто, його можуть позбавити прав на термін до одного року.

При цьому ч. 6 ст. 121 КУпАП, якщо інформація про встановлення ГБО не внесена в техпаспорт протягом 10 днів після переобладнання, водій може бути оштрафований на 850 гривень. Якщо це порушення повториться протягом року, штраф збільшиться до 1700 гривень, або водій може отримати покарання у вигляді громадських робіт та вилучення транспортного засобу.

Важливо знати, що патрульний повинен скласти спеціальний акт перевірки технічного стану автомобіля для фіксації кожного порушення. Цей акт буде підставою для притягнення водія до відповідальності.