Чи можуть поліцейські затримувати водіїв та вручати їм повістки

Згідно з новим законом про посилення процесу мобілізації в Україні, повістки військовозобовʼязаним можуть вручати навіть працівники поліції

18 травня 2024 року набув чинності закон про внесення змін до до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Згідно з документом, всі військовозобовʼязані, призовники та резервісти повинні завжди носити при собі військово-обліковий документ, щоб мати можливість предʼявити його за вимогою уповноваженій особі.

Про те, чи можуть поліцейські зупиняти водіїв, перевіряти їхні документи та вручати їм повістки розповів адвокат Олексій Шалару, пише сайт “Новини.LIVE“.

“Якщо кажуть, що ви порушили правила дорожнього руху – покажіть відеофіксацію і нумо розбиратися. Але якщо зупинили просто так, то нічого показувати не потрібно. Ту саму страховку можна перевірити лише у разі ДТП”, – підкреслив Шалару.

Втім, існують випадки, коли поліція все ж таки має право затримати:

  • для уточнення даних;
  • якщо людина перебуває у розшуку.

Зупинка на блокпості

З його слів, якщо поліція зупинить водія на блокпості, то керманич зобовʼязаний показати йому паспорт громадянина України.

“Ніяких посвідчень водія, ніяких свідоцтв про реєстрацію технічного засобу не треба. На блокпості є голова, який призначається відповідним наказом, і він має право просити ваш паспорт громадянина України”, – наголосив юрист.

У випадку, якщо громадянин не надасть свої документи на блокпості, йому випишуть штраф у розмірі від 3 400 гривень до 5 100 гривень.