Позбавлення прав за перетин подвійної суцільної: як штрафують водіїв за поширене порушення

Одним із найпоширеніших порушень правил дорожнього руху в Україні є перетин подвійної суцільної лінії розмітки. За це українські водії несуть адміністративну відповідальність.

Згідно зі ст. 122 КУпАП, порушення вимог дорожньої розмітки передбачає штраф у розмірі 340 гривень. Якщо водій своїми діями створив аварійну ситуацію, штраф може зрости до 1445 гривень, а також можливе позбавлення водійських прав на строк до одного року.

У законі передбачено винятки, коли водія не можна карати. Це стосується чотирьох випадків: коли розмітку не видно, порушення сталося для запобігання ДТП, відсутні інші способи об’їхати перешкоду, або коли автомобіль екстрених служб виконує свої службові обов’язки.

Існують три типи суцільної розмітки: вузька, широка і стоп-лінія. Вузьку лінію можна перетинати, якщо вона позначає місце для паркування або стоянки, край проїжджої частини, для об’їзду нерухомої перешкоди, або для обгону транспортних засобів, що їдуть зі швидкістю менше 30 км/год. Широку суцільну лінію перетинати не можна взагалі. Стоп-лінія забороняє рух при червоному сигналі світлофора.

Джерело rbc.ua