Чекати залишилось недовго: стало відомо, коли подешевшають електрокари

Якщо сьогодні в усьому світі налічується всього 2 млн електромобілів, то до 2035 року їх кількість зросте в 70 разів, переконані аналітики Центру Разумкова. За підрахунками експертів, до 2040 року 35% всіх продажів нових автомобілів у світі буде припадати на електрокари. В Україні, як зазначають фахівці, 25% всіх машин будуть електричними. Причому значні запаси літію і нікелю дозволять Україні самій виробляти акумулятори для машин, повідомляє news.finance.ua.

За оцінками експертів, вже через 5 років, до 2022-го, електромобілі будуть коштувати стільки ж, скільки і їх аналоги на викопному паливі. Цього вдасться досягти за рахунок зниження вартості зберігання енергії — в світі вже вигадують все нові типи акумуляторів для електрокарів.

«Один з ключових трендів зниження вартості акумуляції енергії і нарощування обсягів її зберігання. Головною перешкодою для відновлюваної енергетики залишається відсутність достатньої кількості маневрових потужностей. Але сьогодні світ активно просувається в напрямку зниження вартості зберігання енергії. За останні кілька років різко збільшилася кількість патентів на розробку нових видів акумуляторів. Причому збільшення патентів відбувається в геометричній прогресії. Це говорить про те, що в найближчі 4-5 років ми очікуємо дуже серйозний ривок в цьому напрямку і здешевлення вартості енергії. Фактично будуть зняті всі перешкоди для відновлюваних джерел енергії», — спрогнозував аналітик Центру Разумкова Володимир Омельченко.


Не пропустіть