Автовиробники відмовилися від дизелів: перші шокуючі підсумки

Британське видання Autocar підрахувало, які моделі світових виробників перестали продаватися в дизельних версіях

Здається, скоро Європа перестане пахнути настільки характерним для неї дизельним вихлопом. Дізельгейт, санкції регуляторів і всі наступні нападки на цю технологію дали свої плоди: попит на дизелі по всьому світу впав, і особливо це помітно в Старому світі. Автомобільні компанії відреагували негайно – в нових поколіннях багатьох моделей дизель просто не передбачений.

Наприклад. Fiat оновив свій компактвен 500х, а заодно замінив дизель на 3-циліндровий бензиновий двигун. Це відбувається в рамках стратегії концерну Fiat Chrysler до 2022 року повністю відмовитися від дизелів на всіх моделях, крім комерційної техніки. Нове покоління Honda CR-V вперше отримало 7 місць і гібридний привід і також вперше (і, мабуть, назавжди) недоступна з дизельним двигуном.

Mitsubishi щосили впроваджує в модельний ряд електрику, тому прийшов час відмовитися від дизелів на ASX і Outlander. Останній вже давно доступний в гібридній версії PHEV, а ASX доживає останні дні на конвеєрі. Porsche недавно оголосила про припинення випуску дизельних модифікацій – це стосується Macan і Panamera, а для нового Cayenne дизель взагалі так і не представили. Зате гібриди німецької марки продаються відмінно.

У число тих, що залишили дизельний стан увійшли і європейські малолітражки Skoda Fabia і Opel Corsa, а також седанчик Seat Toledo. Цікаво, що і Volvo зі своїм широким набором дизелів в актуальній лінійці заявила про те, що після запуску V60 припиняє розробку двигунів на важкому паливі і зосереджується на вдосконаленні гібридних і електричних силових установок.

Нарешті, інші японці. Toyota залишає в Європі дизелі тільки на позашляховиках, а Camry, Verso і RAV 4 переводить на бензин і електрику. Також дизелі зникли з конфігуратор на всіх європейських сайтах Subaru і, мабуть, вже не повернуться. Suzuki згорнула продаж Vitara і SX4 з шильдиком DDiS, як мінімум, в Англії, але тренд вже ясний.


Не пропустіть