Українським водіям підготували важливі зміни: що потрібно знати

Якщо законопроект підтримають, водіям доведеться передавати документи в руки поліцейського.

Українські законодавці пропонують кардинально змінити порядок зупинки транспортного засобу працівниками поліції. Так, згідно з положеннями законопроекту №7286 водіям доведеться передавати документи в руки поліцейського, а у разі вимоги патрульного – вимкнути двигун і вийти з автомобіля.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це написав на своїй сторінці у Facebook відомий автоюрист Володимир Караваєв.

Правозахисник зазначає, що члени профільного Комітету ВР рекомендували парламенту прийняти за основу законопроект Кабінету Міністрів України №7286.

Його положення передбачають, що в разі зупинки поліцейським транспортного засобу водій буде зобов’язаний: тримати руки в полі його зору, а у відповідь на вимогу – заглушити двигун, включити аварійну сигналізацію і вийти з автомобіля. Залишати транспортний засіб без дозволу поліцейського заборонено!

Члени комітету також погодилися з необхідністю зменшення порогу швидкості, що “не карається”, до 10 км/год, зі збільшенням штрафів за основними порушень з 425 до 510 грн, але відхилили правку щодо права поліцейського на зупинку транспортних засобів з метою перевірки водіїв на стан сп’яніння.

Строки судового розгляду справ стосовно водіїв, що керували автомобілем у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, пропонується залишити чинними – 3 місяці замість року.

Про дати розгляду законопроекту на пленарних засіданнях ВР поки не відомо.


Не пропустіть