В ЄС назріває скандал з українськими правами

Ви знали, що останнім часом польські автомобілісти вважають за краще отримувати водійські права в Україні? Мова, звичайно, не йде про масові випадки і стосується переважно жителів прикордонних з Україною територій. Але експерти відзначають, що формується тенденція.

Справа в тому, що отримати водійські права в Польщі не так-то просто, багато перездають іспити знову і знову. Тому деякі вважають за краще вдатися до послуги українських посередників в оформленні та отриманні документів. Покупці, простіше кажучи.

Права українського зразка через півроку в Польщі можна обміняти на місцеві в рамках міждержавного договору про взаємне визнання документів. У Facebook існує спільнота під назвою Ukrainskie Prawo Jazdy Legalnie, де відкрито пропонують послуги в отриманні водійських прав. Часто операцію можна зробити без внесення авансу і оплатити «послуги» при отриманні документів. Зручно, правда?

Існує навіть два варіанти на вибір. Перший – права з Криму. Дешево і швидко – близько 1 тис євро з очікуванням близько двох тижнів. Другий шлях дорожче (3 тис євро), але в такому випадку пропонують документи актуального українського зразка. Чекати, правда, доведеться до одного місяця і, можливо, разок потрібно буде з’явитися в Україні. У Польщі вже в курсі того, що відбувається, але поки кількість таких випадків не велика. Проте, тенденція очевидна.

Посередники рекламують свої послуги як повністю законні варіанти, а права – дійсними і відповідними до обміну в Польщі. У сервісному центрі МВС заперечують причетність державних органів до цього процесу, називаючи «послуги» шахрайськими.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть