“Дізельгейт” обійшовся Volkswagen в шалену суму

Сумно звісний «Дізельгейт» вже обійшовся Volkswagen в 30 млрд євро, і це ще не кінець історії. Як говориться в звітності автоконцерну, тільки за I квартал 2019 року на юридичні витрати, пов’язані зі скандалом, було витрачено близько 1 млрд євро.

Більшу частину коштів, за словами фінансового директора VW Франка Віттера, концерн направив на виплати для врегулювання суперечок в Північній Америці. В самій Німеччині в даний час розглядається ще близько 60 тис індивідуальних і колективних позовів щодо Volkswagen.

Нагадаємо, восени 2015 року автоконцерн звинуватили в США в тому, що вона оснащувала дизельні автомобілі програмним забезпеченням, яке занижує реальні показники викидів. Американський уряд зобов’язав концерн відкликати 482 тис легкових машин Volkswagen і Audi, проданих в країні в 2009-2015 роках. У квітні 2017 року Volkswagen домовився про викуп автомобілів у споживачів і виплати їм компенсацій.

У березні 2019 року комісія з цінних паперів і бірж (SEC) США висунула нові звинувачення проти німецького автовиробника. SEC звинуватила Volkswagen, двох його “дочок” і колишнього гендиректора компанії Мартіна Вінтеркорна в шахрайстві. Згідно з новими звинуваченнями SEC, Volkswagen в 2014-2015 роках випустив цінних паперів більш ніж на 13 млрд доларів.

При цьому топ-менеджери компанії знали, що дані у викидах понад 500 тис автомобілів в Штатах серйозно перевищують допустиму норму. На думку SEC, приховавши реальні показники викидів, Volkswagen отримав інвестиції, випустивши цінні папери за більш привабливими ставками.

Тим часом восени минулого року стало відомо, що концерн Volkswagen мав можливість фальсифікувати дані про вихлоп не тільки дизельних автомобілів, але і бензинових. Слідчі німецької прокуратури з’ясували, що автоматичні коробки передач в Volkswagen, Audi і Porsche мали програми управління, які могли вплинути на показники вихлопів.


Не пропустіть