Як підключити магнітолу в машині
Акустичний комфорт в автомобілі: як підключити магнітолу?
Вгадати параметри звукового комфорту кожного автолюбителя автоконцерни, як правило, не в змозі. Тому власникам транспортних засобів з індивідуальними вимогами до якості і силі звуку необхідно вивчити як підключити магнітолу в машині і реалізувати акустичний комфорт своїми силами. Теоретично весь процес установки викладений в інструкції виробника обраного пристрою, однак на практиці існують нюанси, як на етапі вибору, так і в процесі установки.
Як підключити магнітолу: покрокова інструкція.
Правильне підключення – запорука передбачуваного якості і потужності звуку. Крім того, неправильне підключення може стати причиною приведення в непридатність дорогого пристрою, тому як підключити магнітолу в машині правильно необхідно вивчити до експериментів з аудіосистемою. У більшості випадків (85%) послідовність робіт уніфікована, проте існує кілька варіантів комплектації різними роз’ємами і провідниками.
Крок 1. Набутий контейнер помістити в гніздо: відігнути «пелюстки» з боків, акуратно вставити в гніздо і зафіксувати.
Крок 2. З’єднати дроти за схемою. На цьому етапі необхідно вибрати варіант як підключити магнітолу в машині правильно виходячи з комплектації:
якщо провідники на фронтальні / задні гучномовці виведені від батареї (з окремим запобіжником плюсового проводу), підключені до роз’ємів, які збігаються з гніздом магнітоли, то досить з’єднати за інструкцією;
якщо провідники на фронтальні / задні гучномовці виведені від батареї (з окремим запобіжником плюсового проводу), підключені до роз’ємів, які не збігаються з гніздом магнітоли, то кращим варіантом є перехідник ISO стандарту. При відсутності такого перехідника в комплекті можна або самостійно придбати виріб, або відключити акумулятор, відкусити роз’єми магнітоли і автомобіля кусачками і з’єднати дроти по кольоровій маркуванні. Місця з’єднання рекомендується ізолювати термоусадковими кембриками;
якщо відсутні провідники, не виведено дроти, присутні надриви або значний знос, то необхідно придбати комплект проводів і попередньо виконати монтаж за стандартною схемою.
Крок 3. Тестування звучання: перевірити роботу функцій динаміків, баланс, радіохвилі, частоти.
Крок 4. Помістити в гніздо пристрій до характерного клацання.
Підключення колонок до магнітоли.
Сучасному автолюбителю доступний повний асортимент засобів для самостійного виконання робіт. Для передніх колонок потрібно 6 метрів гнучкого кабелю (акустичного) і дві гумові гофри, для задніх – 11 метрів акустичного проводу, при цьому не обов’язково вибирати гнучкий кабель. Наступний крок – улаштування отворів в передніх дверей: перше діаметром 13 мм, нижче на 100 мм – другий для проводу. Потім в місці входу в двері необхідно намотати 4-5 шарів ізоляційної стрічки, надіти гофру і затягнути провід, використовуючи сталевий дріт.
Проводка на задні динаміки виконується уздовж порогу по одному борту автомобіля, при цьому всі дроти збираються в один джгут і фіксуються ізоляційною стрічкою. Для надійності рекомендується джгут, який прокладається по підлозі, затягнути в гофру для електрокабелів, а ту частину, яка проходить по полиці, закріпити пластиковими кліпсами. Для зручності з’єднання всі дроти маркуються:
FR – правий передній;
FL – передній лівий;
RL – задній лівий;
RR – задній правий.
При відсутності заводської маркірування умовного «плюса» і «мінуса» (смужка уздовж дроту) рекомендується додатково маркувати мінусовий дріт. Після маркування необхідно перевірити проводку на предмет замикання за допомогою тестера, після чого підключити до роз’єму і перевірити на номінальний опір (4 Ом). Після успішного тестування можна встановити колонки і підключити до проводки.
Качає пульсація – як підключити сабвуфер?
Сабвуфер визнаний відмінним способом підняти настрій в умовах гойдає пульсації і скрасити самоту при відсутності співрозмовників. Рятівна музика при установці саба – це не тільки підбір композицій, але й високу якість звучання при правильній установці. Як правило, сабвуфер підключається в багажному відсіку, куди необхідно провести від акумулятора питающую ланцюг або встановити ємність для підживлення.
Наступний етап – підключення саба: з’єднати гвинтові контакти і вхід типу «штекер». Обов’язково дотримуватись полярності, перевірити всі роз’єми і дроти по інструкції виробника subwoofer. Потім пристрій необхідно налаштувати по фазі коливання, відрегулювавши високі частоти. Популярним рішенням на етапі налаштування є застосування комп’ютера.
Вибір магнітоли і колонок: поради фахівців.
Якісна акустика є найпопулярнішим видом тюнінгу автомобіля, який перетворить 2 штатні колонки в потоки високоякісного звуку. Основою акустичного комфорту і навіть дискотеки в автомобілі є набір колонок, підсилювача і автомагнітоли. При цьому підсилювач не завжди обов’язковий, на відміну від магнітоли і колонок.
Головне правило тюнінгу – придбання не менше чотирьох колонок, так як складна форма салону є несприятливими умовами для створення акустичного комфорту. Тому дорогі акустичні системи – це п’ять і більше динаміків. Вибір магнітоли в чому залежить від бажаних параметрів акустичного комфорту. За $ 50 можна придбати комбінацію касетного магнітофона з FM-тюнером і парою динаміків в комплекті. Якість звуку відповідає ціні і задовольнить зовсім невимогливих автолюбителів.
За $ 100-200 можна придбати чотирьохканальні магнітоли з гідною якістю звуку і «наворотами» у вигляді системи шумопониження, цифрового управління, лінійного входу, CD-програвача і можливістю підключення hands-free. Для вимогливих до якості звуку автолюбителів оптимальним варіантом є магнітоли ціновій категорії від $ 250 з комплектацією MD-чейнджером, підтримкою DVD і MP3. Для створення акустичних ефектів в салоні можна додатково придбати кросовер для розділення по частотах вихідного аудиопотока. Завдяки такому комплексу буде створена багатосмугова акустика з якісним звуком.
При виборі динаміків до магнітоли необхідно врахувати характеристики пристроїв: вхідну чутливість, смугу (діапазон) частот, електричний опір, номінальну електричну потужність, резонансну частоту і загальну добротність. Оптимальним значенням потужності колонок є номінальна в 2-3 рази більше потужності магнітоли. Параметр опору навантаження, від якого залежить чутливість колонок, рекомендується в межах мінімальної величини, зазначеної виробником автомагнітоли. Крім того, важливими параметрами колонок є дизайн і правильний вибір кольору пристроїв залежно від обробки салону.