Як вибрати підйомник

Який вибрати підйомник коли ви відкриваєте свій автосервіс. Через великого асортименту моделей новачкові досить важко вибрати підйомник який би підходив за габаритами, був би дешевим в обслуговуванні і економив ваш час.
Перед тим як запитувати себе який вибрати підйомник потрібно знати, що автомобільні підйомники розрізняються за типом конструкцій. Вони можуть бути одностоєчні, двостоякові, чотиристійковий, плунжерні і ножиці.
Одностійкові підйомники являють собою одну стійку, яка може підняти автомобіль, як за пороги, так і за колесо тільки з одного боку.
Перевагою такого типу конструкції є мобільність, через малі розмірів він займає мінімальну кількість площі. Чудово підходить для технічного обслуговування, шиномонтажу, миття та антикорозійної обробки днища. Залежно яка напруга у вас в електромережі, можна буде вибрати відповідну модель.
Двостійкові підіймачі являють собою дві стійки, завдяки яким підйом автомобіля здійснюється цілком чотирма лапами. Лапи мають різну довжину, передні коротші, мають кут повороту 180 Градусів.
Двостійкові автомобільні підйомники розрізняються за типом приводу: електромеханічні і електрогідравлічні. Перевагою електромеханічного приводу є низька вартість. У всьому іншому він поступається гідравліки. Електрогідравлічні підйомники рідше обслуговують і ремонтують, завдяки простоті і надійності гідравлічних насосів, чого не скажеш про механіку, де потрібно при обслуговуванні замінювати повзунок каретки, робочу гайку чи демонтувати стійку підйомника. Вартість гумових елементів гідравлічної системи мала в порівнянні з гвинтами і гайками механіки. Завдяки тому, що в електрогідравлічних підйомнику опускання автомобіля відбувається за рахунок гідравліки, такий підйомник вживає менше енергії і у разі відключення її автомобіль можна буде відпустити.
Двостійкові автомобільні підйомники ще розрізняються за синхронізації стійок: нижня синхронізація і верхня. При використанні підйомників з нижньою синхронізацією можна піднімати автомобілі та невеликі вантажівки. Мінусом такого підйомника є невеликий поріг між стійками, через нього робота по зняттю і установці деталей значно ускладнюється (підйомні візки будуть упиратися в поріг). Для таких робіт краще використовувати підйомники з верхньою синхронізацією, таким чином, підлога буде рівний. Щоб автомобіль не пом’явся про верхню планку при підйомі, встановлений датчик, який відключає електропривод при досягненні машини максимальної висоти. Зверніть увагу на висоту верхньої перемички, для обслуговування мінівенів вона повинна бути вище чотирьох метрів.
Також двостоякові автомобільні підйомники поділяються на симетричне і асиметричне розташування стійок. При симетричному розташуванні стійки стоять рівно, завдяки цьому конструкція більш стійка до великих навантажень. Асиметричне розташування стійок означає, що стійки розгорнуті під кутом для широкого відкриття дверей машини. На такому підйомнику не рекомендується піднімати машини вище трьох тон.
При виборі двостійкового автомобільного підйомника не забудьте звернути увагу на відстань між стійками (щоб автомобілі вільно проходили між ними), висоту підйому, вантажопідйомність, кліренс між підлогою і лапами (він повинен бути такий, щоб можна було ремонтувати автомобілі з будь-яким дорожнім просвітом), вимога до підлоги.
Чотирьохстійкові підіймачі являють собою чотири стійки з платформою. Через простоту конструкції вони мають відносно невисоку ціну. Застосовуються чотирьохстійкові підйомники в основному для робіт по розвал-сходженню. Недоліком такого підйомника в першу чергу є його великі розміри, що ускладнює роботу в невеликих боксах.
Підйомники-ножиці являють собою подвійний ножничний механізм з короткими платформами. Їх можна встановити на підлогу або можна заглибити, щоб зробити підлогу рівним. Перевагою таких підйомників є економія простору, вони можуть бути пересувні, більшість з електрогідравлічним приводом, швидкість роботи значно більше за рахунок того, що не потрібно виставляти лапи. Ваш автосервіс з такими підйомниками стане більш престижним. Недоліком є висока ціна в порівнянні з двухстійкові автомобільними підйомниками.
Плунжерні підйомники являють собою підйомні лапи, які піднімаються автомобіль за допомогою одно-, дво- або чотирьох плунжерних підйомників. Так само як і ножиці їх можна встановити на підлогу або заглибити. Завдяки конструкції даного підйомника робочий простір використовується більш раціонально. Деякі види плунжерних підйомників мають високу герметичність, що дозволяє використовувати її на автомийках. Знову ж недоліком такого підйомника є її висока ціна.


Не пропустіть