Як правильно перевірити двигун

Часто перед початківцями автовласниками постає питання, як правильно перевірити двигун при купівлі автомобіля. Ідеальний варіант – відігнати авто на станцію техобслуговування, щоб всю роботу зробили фахівці. Якщо ж такої можливості немає, скористайтеся нашою інструкцією. Вона розповість, як правильно перевірити двигун самостійно.

1. Зовнішній огляд.

Для початку потрібно підняти капот і оглянути моторний відсік. Якщо двигун справний, на ньому не повинні бути присутніми масляні патьоки. Особливо пильну увагу приділіть областям навколо бензонасоса і розподільника запалювання. Якщо присутні патьоки, причина може бути в нещільно прилеглих хомутах на шлангах або в дірявих прокладках. Зазвичай продавці в розрахунку на покупців, які не знають, як перевірити двигун, приводять його в порядок перед продажем. Все ж сліди несправності мотора можуть бути добре помітні, наприклад, на внутрішній стороні капота.

2. Огляд гумових виробів.

Перед тим, як перевірити двигун в роботі, слід оглянути всі гумові вироби. На всіх гумових виробах на двигуні не повинні бути присутніми тріщини. Зверніть особливу увагу на дроти високої напруги, патрубки і ремені приводу генератора. Внутрішні робочі поверхні ременів повинні бути без тріщин. Якщо ж тріщини є, це вірна ознака, що ремені дуже старі. Під час перевірки можна скористатися ліхтариком і дзеркальцем. Дроти високої напруги можуть мати безліч рисок. Це говорить про те, що їх чистили шкіркою, щоб приховати рік випуску. Поперечні мікротріщини з’являються також на дуже старих проводах, відповідно, ці дроти ненадійні.

3. Перевірка масла і тосола.

Насамперед, перевіряється масло в коробці передач і бачку гідропідсилювача. Якщо коробка передач автоматична, значить, в автомобілі є насос гідропідсилювача. В обох ємностях масло має бути одне і те ж, і мати однаковий колір. Крім того, воно повинно не містити ніяких домішок, бути абсолютно прозорим і мати однаковий запах. Про несправність автоматичної коробки передач говорить той факт, що масло каламутне і має горілий запах. Тосол перевіряється дуже просто: потрібно відкрутити кришку радіатора або відповідного бачка. У тосоле не повинно бути бульбашок. Якщо ж вони є, це говорить про те, що рідина витікає.

Тосол здатний роз’їдати поршневі кільця, тим самим завдаючи шкоду двигуну.

4. Огляд свічок.

Як перевірити двигун при покупці без огляду свічок? Навряд чи це можливо, тому одну або дві свічки обов’язково слід викрутити і оглянути. Стан свічок може розповісти багато про що. Якщо ж це не представляється можливим, від покупки автомобіля слід утриматися. Якщо двигун в справному стані, свічки покриті тонким нальотом світло-жовтого або світло-сірого кольору. Допустимо, якщо електрод трохи зношений. Якщо поверхня ізолятора свічки покрита тріщинами, це означає, що двигун при роботі буде стукати. Світлі відкладення на свічці означають, що неправильно підібрано масло. Якщо центральний електрод оплавлені, це говорить про те, що є цілий комплекс неполадок. Можливо, несправні клапана або розподільник запалювання. У тому випадку, коли сильно зношені поршневі кільця, циліндри або клапана, свічки бувають дуже сильно замаслені. Нагар на свічці – ознака того, що давно не міняли повітряний фільтр.

5. Огляд маслозаливной горловини.

Огляд маслозаливной горловини слід почати з огляду кришки. Якщо кришка чиста, і на ній немає густих відкладень, потрібно заглянути всередину горловини. Частини двигуна повинні бути чистими або з невеликим жовтуватим відтінком. Масло чорного кольору означає, що його необхідно замінити, так як це синтетичне масло. При тривалому використанні воно розпадається на складові і проводить до поломки гидрокомпенсатора.

6. Перевірка опор двигуна.

Опори слід перевірити на наявність тріщин або розривів у гумі. Також не повинно бути відшарувань від металу. Іноді несправні опори можна визначити по «кивку» двигуна при включенні зчеплення в момент, коли ви рушаєте з місця. Крім того, несправностей опори створюють ефект, схожий на неправильне регулювання довжини тяг перемикання передач.

7. Перевірка компресії двигуна.

Мабуть, немає більш точного способу визначити здоров’я автомобіля, як перевірити двигун за допомогою виміру компресії. Однак, спосіб цей досить складний. Полягає він у тому, що замість свічки встановлюється компрессометр. Для бензинового двигуна його можна купити в будь-якому автомагазині. Там можна отримати і докладну інструкцію, як перевірити двигун автомобіля за допомогою компрессометра. В результаті перевірки встановлюється ступінь зносу поршневих кілець і клапанів. Різниця в тиску між циліндрами не повинна бути більше 3,0 бар. Якщо тиск нижче, ніж 7,0 бар, це означає, що двигун необхідно замінити або перебрати.

8. Перевірка двигуна під час пуску і після.

Якщо є можливість, перевірку слід проводити при холодному стані автомобіля. По тому, як запускається непрогрітий двигун, можна визначити його стан. Іноді продавці, знаючи про проблеми двигуна, періодично прогрівають авто, щоб полегшити запуск. Такий факт вже сам по собі свідчить про те, що є неполадки. У такому випадку треба дочекатися, поки він охолоне.

9. Пробний заїзд.

Пробний заїзд – це єдиний спосіб перевірити ходові якості в момент покупки. Часто продавці не дають на нього згоди, максимум, можуть дозволити проїхати по території ринку. Однак пробний заїзд увазі, що необхідно проїхати по декількох різних ділянок. У тому числі: по дорозі з твердим покриттям; по грунтовій дорозі; по ділянці з невеликими ямами; по дорозі з можливістю швидкого розгону.

Маршрут краще узгодити заздалегідь, щоб надалі не було розбіжностей.