Безпокрасочний ремонт кузова

Безпокрасочний ремонт кузова

Не один автомобіль, яким би акуратним ні його власник, не застрахований від пошкоджень кузова. Виліт на великій швидкості з під задніх коліс попереду йде авто камінчик, неакуратна парковка, випадково впала бурулька. Цей список можна довго продовжувати. Але, щоб усунути ці, здавалося б, дріб’язкові ушкодження, в автомайстерні доведеться викласти зовсім дріб’язкову суму. Щоб уникнути подібних витрат, була розроблена особлива методика ремонтно-рихтувальних кузовних робіт без проведення його подальшого фарбування, що отримала назву PDR. Оскільки, використовуючи цей метод, можна уникнути перефарбування авто, отже, витратність роботи багаторазово знижується.

Поява подібної технології можливо завдяки створенню полімерних лакофарбових матеріалів. Адже, незважаючи на серйозні пошкодження і потужні удари, цілісність покриття залишається незмінною.

Ремонт за технологією PDR

Виправити дрібну вм’ятину на кузові здатний потужний магніт. Робиться це так:

– Щоб уникнути подряпин на ЛКП автомобіля між магнітом і ремонтованим ділянкою необхідно прокласти м’яку ганчірочку;

– Пересувати магніт необхідно від краю до центру вм’ятини, як би підтягуючи його на себе.

Також виправити дефект можна аплікатором. Вм’ятину можна попросту випрямити, натиснувши на її площину із зворотного боку, але, такий спосіб не завжди дієвий. Для цих цілей ідеально підійде клєйовий аплікатор, який грає роль важеля. Для вирівнювання вм’ятини достатньо нанести його на площину дефекту і дати застигнути. Далі міні-люфтером акуратно варто витягнути центральну точку, після чого видалити (змити) аплікатор з поверхні.

Як варіант, можна спробувати заснований на властивостях металу спосіб нагріву поверхні з повним охолодженням. Для цього знадобиться стиснене повітря (неважливо від компресора або з балончика) і потужний будівельний фен. Спочатку ділянку ремонту слід охолодити стисненим повітрям, потім рівномірно прогріти феном, і відразу ж, різко знову охолодити. У результаті такого впливу на метал, вм’ятина повинна зникнути. Проте варто не забувати, що у круглих вм’ятин місця обробки знаходяться вздовж радіуса, а для неправильної форми ушкоджень, такий вплив слід застосовувати, починаючи з вузької сторони.


Не пропустіть