Високотехнологічний тюнінг: як збільшити потужність автомобіля

Сучасний автомобіль – це високотехнологічний пристрій, процесами в якому вже давно керує електроніка. Двигун не виняток, багато його характеристики – потужність і крутний момент – залежать від тих програм, які виробник заклав в ботів керуючому комп’ютері. Безумовно, фірмові режими є найбільш універсальними для двигуна, але вони за бажанням власника вони можуть бути скориговані. Потужність двигуна може бути збільшена, а крутний момент «зміщений» у бік низьких оборотів, і це зробить авто більш чуйним на педаль газу. Чип тюнинг – це один із способів того, як поліпшити характеристики вашого «залізного коня» без дорогого втручання в конструкцію.

Високотехнологічний апгрейд змінює алгоритми роботи двигуна і дає істотний приріст в кінських силах.

Як працює «комп’ютерний тюнінг»
Чип-тюнінг – це зміна алгоритмів роботи двигуна за рахунок корекції налаштувань керуючих контролерів. Ці пристрої, які відповідають за впорскування палива, кут випередження запалювання і деякі інші параметри, як правило, мають «усереднені» заводські настройки.

Змінюючи деякі програми, фахівець може домогтися більшого відгуку на педаль газу на низьких оборотах – це може поліпшити динаміку розгону автомобіля або вприскування збільшеної кількості паливної суміші в камеру згоряння, що позначається на потужності автомобіля.

Однак чип-тюнінг потрібно не тільки любителям швидкої їзди. Наприклад, при установці газобалонного обладнання на автомобіль фахівцям доведеться суттєвим чином попрацювати не тільки над інтеграцією системи нового палива, але і над керуючими програмами.

Газ має відмінні від бензину характеристики, тому вимагає нових алгоритмів уприскування і запалення. Тому без чип-тюнінга в цьому випадку не обійтися.


Не пропустіть