Періодичність заміни масла

Не всі знають, як небезпечно брудне масло. Старе масло перестає виконувати покладені на нього функції. Википають присадки, збирається волога в картері двигуна і утворюється осад, який роз’їдає металеві частини.
Старе брудне масло містить дуже велику кількість дрібних металевих абразивних частинок, що викликає швидкий знос металевих деталей двигуна. А значить, масло не виконує покладену на нього функцію – захист двигуна від зносу і починає діяти як руйнівник.
Саме тому масло потрібно періодично міняти. Так як же часто потрібно повністю міняти масло і чи впливає пробіг на частоту заміни?

Масло нерідко стає абсолютно чорним досить скоро повної заміни. Тільки постійна заміна масла може зробити його менш чорним. Для цього необхідно вести докладні записи про періодичність повної заміни моторного масла і міняти його з достатньою частотою. Своєчасна заміна масла дозволяє автомобілісту домогтися збільшення пробігу автомобіля як мінімум в два рази.

Виробники автомобілів нерідко рекомендують проводити повну заміну масла не частіше, ніж через 15 000 кілометрів пробігу, або навіть більше. Однак найчастіше подібні заяви робляться з метою підвищити знос автомобіля і в довгостроковій перспективі змусити до ремонт у, купівлі запчастин і навіть нової машини.
Насправді варто проводити заміну кожні 5000-7000. кілометрів пробігу. Як варіант, можна міняти масло раз в 3-4 місяці. Якщо ви їздите на далекі відстані і на досить високих швидкостях, ця цифра може бути збільшена до 10000 кілометрів.
У той же час якщо ви в основному проводите час за кермом стоячи в пробках, то міняти моторне масло слід через кожні 2000 кілометрів. У режимі стоп-старт двигун перегрівається значно рідше, ніж при русі на високих швидкостях і як наслідок рідину з піддону двигуна не випарюється. Утворюється осад, і олія швидко забруднюється.

Існує думка, що можливо визначити необхідну періодичність повної заміни масла по числу холодних запусків, а не по цифрі пробігу автомобіля. Розраховуючи терміни, візьміть до уваги, робите ви тривалі поїздки або переміщаєтеся на короткі дистанції, і автомобіль простоює на стоянці, де двигун охолоджується.


Не пропустіть