Як правильно вибрати моторне масло?

Моторне масло доводиться періодично міняти, а це означає, що кожен автовласник стикався з такою проблемою, як вибір масла. Хтось повністю довіряє найпопулярнішим рекламам, хтось порад друзів. І все ж хотілося б виділити основні моменти при грамотному виборі моторного масла для автомобіля. Масло зазвичай підлягає заміні частіше, ніж рекомендує виробник. Даний термін вказується в інструкції до автомобіля. У зв’язку з тим, що в країнах СНД ремонту доріг надають дуже мало уваги, пробіг автотранспорту до того, щоб правильно замінити автомобільне масло, повинен дотримуватися наступних критерій: не більше шести тисяч кілометрів для мінерального масла; у напівсинтетичних моторних масел пробіг може бути трохи вище, 8000 км; для моторних масел синтетичного складу не більше 11 000 км.

На вищеперелічені критерії впливає не тільки ремонт доріг, але і в цілому умови пересування, до яких відносять:

Багато небезпечних поворотів;
Однорядне рух;
Дорожні покриття низької якості і тим самим не є надійними;
Велика кількість узвозів, підйомів;
Утруднений рух;
Часті пішохідні переходи;
Неграмотна пропускна система;
Забрудненість і засніженість доріг;
Неграмотна система дорожніх розв’язок;
Неякісне паливо.

Дані важкі умови по експлуатації авто впливають на роботу його двигуна. У пріоритеті завжди ті масла, які радить виробник. Воно всяко буде краще за якістю, ніж рекомендований родичем або рекламою. Однак, рано чи пізно двигун вашої машини зноситься, що приведе до заміни звичного масла на інше. А на яке саме буде в основному залежати від пробігу. Для чого переходити на інше моторне масло? Відповідь проста. Навіщо стільки витрачається на оригінальні масла від виробника, коли двигун вже не працює як новенький? Адже при зносі двигуна, витрата масла збільшується.

Існують дві основні характеристики моторних масел:

В’язкість;
Якість.
В’язкість моторного масла визначають за спеціальною таблицею відповідності «SAE». У цій таблиці вказані значення допустимої в’язкості при певній температурі нижче нуля. При температурі вище нуля, температура масла повинна бути дорівнює 100 і 150 градусам. На якість моторного масла в першу чергу впливають експлуатаційні характеристики масла. Є спеціалізовані фірми, які виробляють критерії оцінок для регламентації якості масла.