Потьоки фарби: як запобігти і усунути

З часом навіть на самому дорогому автомобілі лакофарбове покриття може зіпсуватися, з’являться дрібні тріщинки, подряпини та інші дрібні ушкодження. Врятувати ситуацію можна, відправивши автомобіль на фарбування, або зробивши це самостійно в гаражі, якщо, звичайно, ви володієте спеціальними навичками та обладнанням.

У справі фарбування автомобілів може трапитися прикра річ – виникнення патьоків. Патьоки – це ні що інше, як надлишкова кількість фарби, нанесене на поверхню кузова автомобіля. Якщо маляр завдає більше фарби, ніж поверхня способу утримати, з’являються нерівності в покритті. Причому ця помилка властива як для новачків, так і для досвідчених майстрів, хіба що в останніх вона зустрічається, як правило, рідше.

Як запобігти появі патьоків?

Зробити це можна, дотримуючись кількох правил якісного фарбування автомобіля.

Дотримуйтесь достатню відстань між поверхнею автомобіля і розпилювачем. Інформація про це повинна бути надана в інструкції, але зазвичай відстань повинна бути не менше 20-25см.
2. Промежуточная сушка за часом не повинна бути коротше 5-10 хвилин. Це потрібно для того, щоб шар фарби краще «схопився», причому час потрібно визначати і самостійно, адже чим нижче температура повітря, тим більше часу буде потрібно.
3. Працюйте в умовах достатньої освітленості.
4. Не забувайте про контроль на відблиск.
5. Взимку гарячу сушку краще робити на наступний день, а влітку за годину, хоча в інструкціях може бути зазначено коротший очікування.

Позбутися від потьоків теж не складно. Звичайно, у початківця маляра, засмученого помилкою, може виникнути бажання взяти розчинник з ганчіркою і змити всю фарбу. Але це лише погіршить ситуацію – ганчірка залишить волокна, а розчинник зашкодить шар грунту. Краще відшліфувати поверхню, позбувшись від нерівностей. Для цього потрібно повністю висушити поверхню, як якби дефектів не було. При цьому сушка займе трохи більше часу, так як цього вимагатиме більш товстий шар фарби на патьоках. Потім потрібно відшліфувати поверхню. Для цього краще використовувати аерозольний шліфувальний виявітель, який допоможе краще побачити нерівності.


Не пропустіть