Види полірування для автомобіля
Підтримувати ваш автомобіль у відмінній формі в значній мірі допомагають різного роду полірування. Однак, як кажуть, не всі йогурти однаково корисні, так що полірування потрібно розмежовувати залежно від їх призначення, властивостей а також способу експлуатації. Давайте розбиратися.
Перша категорія, яку ми розглянемо – це абразивні поліролі. Навіть за назвою видно, що в такого виду поліруванням містяться абразивні частки, які допомагають зняти верхній мікронний шар лакофарбового покриття вашого автомобіля і тим самим загладжують дрібні подряпини, сама поверхня стає більш блискучою (втрачається матовість ), а кольором повертається колишня насиченість. Однак з абразивними речовинами не все так просто, оскільки вони також мають певні підвиди, розмежовувані за ступенем «тонкощі» змісту частинок. У чому це виражається на практиці? У тому, що, наприклад, для перламутрових відтінків покриття або для металіка краще використовувати полірування з відміткою про призначення кошти для даного виду продукції. Звичайне абразивний засіб може призвести до утворення матовості, позбутися якої буде дуже важко. У будь-якому випадку ми не рекомендуємо занадто сильно захоплюватися абразивними полірувальників, оскільки вони все-таки надають механічний вплив на покриття і буде набагато краще, якщо ви двічі протрете поверхня «тонкої» поліруванням, ніж один раз, але більш «концентрованої».
Другий вид поліролей – цветообогащённие. Знову ж виходячи з назви не важко здогадатися, що в подібних засобах містяться фарбувальні пігменти. У процесі полірування пігменти заповнять мікротріщини і зроблять дрібні подряпини невидимими і трохи освіжать зовнішній вигляд вашого автомобіля, проте потрібно розуміти, що захисні властивості таких поліровок зводяться до мінімуму. Також для підтримки ефекту такі полірування варто наносити не рідше 1 разу на 2 тижні.
Наступний вид – спеціальні захисні поліролі. Не важко здогадатися про їх призначення. При обробці поверхні, речовини, що містяться в поліролі, вступають в реакцію полімеризації з верхнім шаром покриття, що призводить до створення захисного шару. В результаті підвищується стійкість до шкідливих впливів, а також значною мірою полегшується мийка транспортного засобу. Стійкість такого покриття залежить від типу поліролі, деякі можуть триматися всього 1,5 місяця, а інші проживуть все 3. Особливістю даних коштів є те, що їх не можна наносити на пошкоджене покриття. Всі подряпини необхідно обробити до того, як ви скористаєтеся захисної поліровки, інакше може початися корозія.
Ще один різновид – воскові поліролі. Як правило подібні засоби відрізняє прозорість, а в якості основи використовується віск. Сенс застосування подібних засобів зводиться до додання покриттю «товарного вигляду». Стійкість покриття і захисні властивості особливого враження не справлять, а ось зовнішні зміни відображаються досить чітко.
Наступний вид – це поліролі з відміткою «Іонна захист». За великим рахунком подібні засоби можна назвати концентрованими варіантами попереднього виду полірування. Застосовувати їх можна як окреме засіб для поліпшення верхнього шару лакофарбового покриття, так і в комплексі, в якості завершального шару. Кошти призначені для додаткового захисту автомобіля при несприятливій погоді або при тривалому зберіганні автомобіля без здійснення поїздок.
Передостання різновид поліровок – так звані експрес поліролі. Вони призначені для швидкої обробки кузова і допомагають повернути автомобілю колишній блиск в найкоротші терміни. Як правило подібні полірування продаються в спеціальних балончиках у формі аерозолю. Вони прості в застосуванні не тільки завдяки упаковці, але й тому, що наносити їх можна навіть на злегка курну поверхню. З косметичною функцією такі кошти справляються на відмінно, а ось про захисної промови немає взагалі.
Останній вид, про який ми сьогодні хотіли б вам розповісти – це полірувальні пасти. Ці кошти густіші, завдяки чому на поверхню можна нанести досить товстий шар. Подібні средтсва луше всього підходячи для вже не молодих автомобілів, з пристойним пробігом і можуть бути як безбарвними, так і цветообогащённимі.
Види полірування для авто
Що стосується консистенції півлітрівок, то, звичайно, краще всього із захисними та косметичними функціями справляються не рідке і навіть не кремоподібні поліролі, а тверді. Саме вони дозволяють нанести на автомобіль товстий шар захисного покриття, а також зраджують дзеркальний блиск. Єдиний їхній мінус – досить трудомісткий і складний процес експлуатації, але ж ніхто не говорив, що ви обов’язково повинні робити це самі.
Є ще один вид полірування, про який ви також повинні знати, він називається нанополіровка. Переваги подібного виду полягають в унікальних антиабразивним фізичних властивості, завдяки яким поверхня стає неймовірного гладкою, а також набуває функції відштовхування води і різного роду забруднень. До такої поновлюючої процедурі автомобіль необхідно підготувати. Потрібно ретельно вимити машину, щоб на покритті не було плям від бітуума, слідів дорожньої розмітки та інших забруднень. Триматися така полірування буде практично цілий рік, а це означає, що цілих 365 днів з приводу стану кузова вашого автомобіля можна буде не турбуватися.