Індикатор рівня електроліту в акумуляторі

Для контролю за рівнем електроліту в банках акумуляторної батареї, можна використовувати нескладне пристосування, яке складається з 2-ух стрижнів (тісних смуг нержавіючої сталі) різної довжини, агресивно закріплених у підставі з органічного скла шириною 5 … 8 мм, до яких підключені прості лампочки HL1 і HL2. розраховані на напругу, підходяще напрузі перевіряється батареї.

Залежно від типу акумуляторної батареї довжина короткого стрижня бути може 13 … 14, довгого – 20 … 22 мм До точці з’єднання ламп припаяний еластичний ізольований провід довжиною 350 … 400 мм із загостреним дротяним щупом на вільному кінці.

Видаливши пробку, в банку через наливний отвір вводять стрижні індикатора дощенту і еластичним щупом доторкаються 1-го з полюсних виводів батареї. Якщо при цьому жодна з лампи не пломеніє, означає, рівень електроліту у перевіреній банку нижче можливого. Світіння лише однієї лампи HL2 вкаже на те, що рівень електроліту в банку нижче звичайного, обох ламп – рівень звичайний. Яскравість світіння ламп залежить від числа аккумов батареї, включених в ланцюг їх годування.


Не пропустіть