Що робити, якщо проколов колесо на бездоріжжі?

Прокол колеса в умовах бездоріжжя – це одна з поширених проблем, яка вас очікує влітку. Слідуючи перерахованим нижче радам, ви зможете уникнути помилок, які можуть виникнути в даному випадку. Отже, першим і найголовнішим вимогою при демонтажі колеса на твердій і рівній поверхні є надійна і стовідсоткова стійкість машини, що вона ні в якому разі не «з’їхала» з домкрат а! Якщо ж на асфальтовому покритті дана маніпуляція не викличе проблем, то на бездоріжжі все ускладнюється. У першому випадку вам потрібно затягнути ручник, включити знижену передачу і підкласти під колесо, розташоване по діагоналі або «башмак2, або в разі його відсутності – цегла. Що ж стосується бездоріжжя, то перерахованих вище заходів буде недостатньо. Основна проблема в умовах відсутності доріг – опора для домкрата.

Необхідно, щоб він випадково не “вискочив» і не провалився. При частих поїздках за місто, рекомендується тримати у себе в багажнику дерев’яний брусок, шматок товстої дошки, тобто такий матеріал, щоб він був надійним, великого розміру і зміг витримати масу машини. Також не забудьте взяти пару цегли. Перед установкою запаски необхідно забезпечити нерухомість всіх коліс, оскільки якщо під ними бруд або м’яка грунт, то автомобіль може зіскочити з домкрата в мить ока, що може привести до самих непередбачуваних наслідків. Крім цегли, ви можете використовувати все що попадається під руку – колоди, гілки і камені.

З особливою ретельністю потрібно зафіксувати ту пару коліс, в чию сторону крениться автомобіль. Якщо ж ви є власником позашляховика, то в умовах розмоклому дороги заміна колеса стане справжнім головним болем. Справа в тому, що місця для установки домкрата у них знаходиться ближче до центру днища і туди підсунути домкрат при спущеному колесі важко навіть на асфальтовому покритті. Щоб позбавити себе від мук, рекомендується придбати аерозольний балончик з шінонаполнітелем, який допоможе вам дістатися до найближчого шиномонтажу або хоча б виїхати на шосе, якщо немає можливості поміняти колесо на місці. Якщо наповнювача немає, але неподалік є дорого, то можете спробувати дістатися туди на спущеному колесі, але в цьому випадку ви її можливо пошкодите. Правда в порівнянні зірвався з домкрата автомобілем – це дрібниця, не кажучи вже про небезпеку для вас особисто і ваших супутників.


Не пропустіть