Прямоточний глушник своїми руками
Прямоточний глушник є улюбленим способом тюнінга у деяких автолюбителів для залучення уваги перехожих. Не кожен володіє достатньою сумою на покупку прямоточного глушника, але не слід відразу відмовлятися від цього. Можна використовувати інший шлях, не відкладаючи гроші на покупку прямотока, а самостійно його виготовити своїми руками. Розглянемо процес самостійного виготовлення прямоточного глушника. Завдяки потужному і басовиту звуку, можна виділятися на тлі інших автомобілів і приковувати увагу перехожих до себе. Заради цього, в основному, і встановлюють прямоток. Прямим призначенням прямоточного глушника є прискорення виведення з двигуна, який був схильний модернізації, вихлопних газів. Стандартна вихлопна система знижує потужність двигуна, а прямоток додає.
При виготовленні прямотока самодельщики, в першу чергу розраховують на спортивний звук, і основне розчарування після установки такого глушника полягає в тому, що результат не відповідає очікуванням. Мається на увазі отриманої звучання. Багато хто напевно чули, як звучать дешеві саморобні прямоточні глушники, встановлені на російських супер-пупер машинах. Крім того при якісній установці прямотока необхідно додатково забезпечити шумо і віброізоляцію, щоб звук не проникав у салон. Але мало на це готові, оскільки потрібні додаткові витрати, і треба добре подумати, чи варто встановлювати прямоточний глушник на своїй машині або краще залишити все, як було.
Процес створення саморобного глушника складається з трьох етапів:
Зняття глушника.
Виготовлення основи для прямотока.
Розміщення наповнювача, щоб отримати необхідний звук.
Зі зняттям глушника все ясно. Цю задачу зможе виконати кожен автовласник. Після цього потрібно спочатку поворожити зі старим глушником, прибравши перегородки всередині, якими гаситься звук. Зварюванням слід з’єднати стару трубу з попередньо купленої трубою великого діаметру, потім все це потрібно ошпарити в корпусі старої труби. Для отримання хорошого звуку та ізоляції елементів машини від нагрівання глушника, трубу слід обмотати за допомогою спеціального матеріалу, схожого зовні на вату. Від її щільності залежить, наскільки низьким вийде звук. Не потрібно особливо сподіватися на отримання звуку, аналогічного фірмовим вихлопним системам, так як тут застосовують інші матеріали, використовується комп’ютерне моделювання та фірмові технології. Однак при виготовленні прямотока своїми руками можна зрозуміти принцип його роботи, а також змінити характер звучання своєї машини.