Чому потемніло масло?

Багатьом власникам старих і навіть нових машин відома проблема швидкого потемніння масла в двигуні. Розглянемо, через що відбувається подібне явище, наскільки небезпечно воно для двигуна і що треба зробити для виправлення цієї ситуації. Спочатку визначимося з тим, що між потемнілим і почорнілим маслом є величезна різниця. Більшість вважає, що при швидкому потемнінні масла проблема полягає в двигуні або поганій якості масла. Обидва цих твердження помилкові. Гірше, коли масло буде чистим після того, як пройде певний строк. Можливо, це масло розбавлене різними домішками і не дасть користі. Рух масла у двигуні відбувається по замкнутому колу. Масляним насосом здійснюється закачування масла з картера і прогін його по каналах, далі відбувається змазування деталей мотора з виведенням чаду і осіданням надлишків в картері. Відбувається циркуляція масла по системі, і при роботі двигуна воно швидко темніє.

Причиною, з якої темніє масло, є його висока робоча температура в силовому агрегаті. У процесі нагрівання двигуна відбувається розігрів масла до 120 градусів. Через це маслом забезпечується змащуючий ефект і відбувається видалення нагару з внутрішніх частин, внаслідок чого насичення масла продуктами згоряння призводить до його потемніння. Якщо при тривалій експлуатації не відбувається забруднення олії, значить, у ньому немає очищувальних присадок і відходів, таких як домішки, нагар і шлаки, вони залишаються на двигуні. Краще уникати покупки такого олії в майбутньому. Інша справа, якщо відбувається не просто потемніння масла, а воно чорніє, як мазут. Для визначення цього використовується масляний щуп, на якому залишаються чорні розводи.

Це явна ознака горіння масла в моторі. В основному, ця проблема відбувається, коли зношується поршнева група. Зайве паливо, яка згорає в циліндрах, потрапляє в масло, змінюючи його склад і роблячи непридатним для використання. Так, почорніле масло перетворюється на показник несправності двигуна. Також сюди відноситься підвищена витрата палива і зниження потужності двигуна. Інша причина швидкого почорніння масла – це перегрів. У разі неправильного вибору в’язкості і частій експлуатації двигуна при великих оборотах масло закипає. Домішки розчиняються гарячою рідиною, утворюючи єдине ціле, і масло в підсумку чорніє. Його треба замінити відразу ж через те, що воно втрачає очищаючі властивості і може стати причиною несправностей масляного насоса і інших важливих вузлів.


Не пропустіть