Перевірка компресії двигуна

Від правильного проведення, залежить точність діагностики несправностей ДВС. Завдяки перевірці компресії в циліндрах двигуна, може бути складено уявлення про стан кілець; стані циліндропоршневої групи; стані клапанів (впускних, випускних) та їх регулювання. Саме продіагностувати стан автомобіля виміром компресії, звичайно, не вийти, однак робити такі виміри періодично все-таки необхідно. При низькому рівні компресії і однаковому його значенні в чотирьох циліндрах, швидше за все, неполадок немає. Це лише свідчення загального зносу. На думку фахівців, не настільки важливо відповідність тиску значенням встановленими виробником, скільки наявність однакового тиску по відношенню один до одного у всіх чотирьох циліндрах і щоб розкид у показниках тиску не був більш 1 атм.

За загальним низькому показнику, замірів компресії, можна виявити знос всієї циліндропоршневої групи, що характерно для моторів, що пропрацювали більше 50 000 км. Якщо ж при замірах компресії була виявлена ​​відчутна різниця в будь-якому з чотирьох, в цьому випадку буде потрібно діагностика двигуна і перевірка роботи його систем. Перевірка компресії є нескладною процедурою. Вона може бути спокійно здійснена самостійно, за наявності простого приладу званого компрессометром. Правда це відноситься лише до бензинових двигунів. З дизельним мотором все складніше, заміри слід проводити за допомогою відповідного обладнання, яким вміють користуватися тільки фахівці. Перевірка компресії дизельного мотора є більш складною процедурою і вдома виконати її більш проблематично.

Якщо виникне необхідність в вимірі компресії дизеля автовласникові краще звернутися за допомогою до фахівців. Дизельний двигун характеризується більш високим (приблизно в 2 рази) тиском в циліндрах, свічки розжарювання з них викручувати (без цього не можна перевірити компресію), набагато важче. Звичайно, завмер зробити можна, але для цього потрібно знати набагато більше. З бензиновим мотором все набагато легше. Для правильного, з дотриманням норм, вимірювання компресії циліндрів, нам потрібен компрессометр, свічковий ключ і помічник. Компресія змиритися з включеним стартером, так що для правильного виконання процедури потрібно мінімум 2 людини. Експерти настійно рекомендують купувати компрессометр, має різьбову головку для вгвинчування в гніздо свічки. Таким чином, повністю гарантується проведення правильного виміру компресії циліндрів, без витоку повітря.


Не пропустіть