Стало відомо, чи заборонені відеореєстратори для авто під час війни

Наразі використання відеореєстраторів в Україні не заборонене на законодавчому рівні. Тому водій може сміливо вмикати девайс, фіксувати ситуацію, що відбувається на дорозі, а за необхідності — подавати відео- та аудіоматеріали в суд або страхову компанію для вирішення спірних ситуацій: ДТП, порушення ПДР та інше. Про це повідомили у Клубі юридичного захисту водія.

За словами юристів, заборона на використання відеореєстраторів може бути введена в конкретних областях. Так, якщо водій перебуває в зоні блокпоста, йому достатньо буде вимкнути пристрій або прибрати його, щоб не створювати конфліктну ситуацію.

Наразі в Україні діє відповідальність за несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойові припаси, зокрема про їх переміщення територією України, згідно зі статтею 114-2 Кримінального кодексу.

У законодавстві не закріплена ні адміністративна, ні кримінальна відповідальність за використання відеореєстраторів. Тому поліція не має права вилучати девайс або накласти штраф. Якщо правоохоронець все ж виписує штраф, ви можете його оскаржити.

Джерело ampercar.com

Не пропустіть