Фахівець назвав три простих методи зменшити шум від літньої гуми

Багато власників автомобілів зауважують, що після встановлення літніх шин рівень шуму в салоні автомобіля збільшується, особливо це помітно, якщо взимку на машині стояли так звані “липучки”. Власник шиномонтажної майстерні розповів в інтерв’ю порталу mmr.net.ua, як пом’якшити негативний вплив літніх покришок на слух водія та пасажирів.

Відомо, що недорога літня гума в цілому робить більше шуму, ніж нешипована зимова, завдяки більшій жорсткості. Але це ще не означає, що треба миритися із постійним гудінням.

Найбезкомпромісніший шлях до зниження шуму від коліс – встановлення додаткової звукоізоляції в колісні арки (або навіть по всьому днищу). Цікавий факт: багато китайських автомобілів, які масово продаються на ринку, часто страждають від проблем із “шумкою” у колісних арках і днищі. У салоні таких машин часто можна почути дратівливі шуми.

Однак власники машин можуть зробити кроки для зменшення шуму від гуми. Кожна модель шин має свій індекс шуму, крім стандартних характеристик, таких як вантажопідйомність та допустима швидкість. Індекс шуму на шинах зазвичай представлений спеціальним символом на ярлику, прикріпленому до шини. Цей символ виглядає як стилізований динамік, що випромінює звукові хвилі. Цікаво, що кількість чорних хвиль на цьому малюнку показує, наскільки сильно шумить шина під час руху.

Крім того, при виборі шин варто звернути увагу на дизайн протектора. Якщо важливо зменшити рівень шуму, то краще віддати шосейним покришкам з неявно вираженим протектором і асиметричним малюнком. Щоправда, на таких шинах краще не виїжджати на бездоріжжя. Однак тут кожен автовласник вирішує, що для нього важливіше: позашляхові характеристики чи зниження шуму.

Не варто забувати і про тиск у шинах перед тим, як звинувачувати їх у надмірному шумі. Навіть незначне зниження тиску може значно збільшити опір коченню та сприяти появі зайвих шумів. Тому варто підтримувати рекомендований виробником тиск у шинах, і швидше за все це допоможе знизити рівень шуму.

Джерело ampercar.com

Не пропустіть