Автомобіль у біді: що означає білий дим із вихлопної труби

Білий дим із вихлопної труби може свідчити про різні проблеми, що залежать від типу двигуна та пори року. Якщо дим з’являється при запуску або інтенсивній роботі двигуна – це одна річ, але постійна його присутність під час руху може вказувати на серйозні несправності. Експерти із мотористами дослідили причини білого диму та коли варто звертатися до механіків.

Білий дим в дизельного автомобіля

Білий дим із вихлопної труби дизельного автомобіля може свідчити про низький рівень охолоджуючої рідини, що може потрапляти в камеру згоряння. Іншою причиною може бути неякісне паливо, зокрема вода в дизельному паливі, яка збільшує вологість вихлопних газів. Слід стежити за якістю палива та уникати переповнення баку.

Проблеми з ущільнювачем головки блоку циліндрів

Білий дим може вказувати на пошкодження прокладки головки блоку циліндрів, що дозволяє охолоджуючій рідині потрапляти в камеру згоряння. Це серйозна проблема, яка потребує негайного ремонту. Якщо білий дим з’являється тільки в холодний ранок, це може бути просто конденсат, який зникає при прогріві двигуна.

Пошкодження системи рециркуляції відпрацьованих газів (EGR)

Ще однією причиною білого диму може бути пошкодження системи EGR. Витік охолоджуючої рідини через EGR може призвести до її згоряння разом з паливом. Постійний білий дим на прогрітому двигуні вказує на необхідність перевірки прокладки головки блоку циліндрів або інших компонентів двигуна.

Коли звертатися до механіка

Вихлопні гази мають бути прозорими для будь-якого типу двигуна. Постійний білий дим – це сигнал про необхідність негайного візиту до механіка. Своєчасна діагностика та ремонт допоможуть уникнути серйозних пошкоджень двигуна та значних витрат на ремонт.