Поліція попереджає водіїв і пішоходів (Інфографіка)

З настанням зимової погоди в місті збільшилася кількість ДТП, які відбуваються через недбалість водіїв, пише dnepr.info.
Оскільки остаточно встановилася зимова погода, патрульна поліція знову нагадує про прості правила, які допоможуть підготуватися до поїздки і обійтися без пригод.

Підготовка авто

В першу чергу обов’язково змініть гуму на зимову, якщо ви до тепер цього не зробили. Вирушаючи в дорогу на літній гумі зараз ви ризикуєте втратити керування на морозній і слизькій дорозі, що призведе збільшення гальмівного шляху, заметів і ДТП.

Перед виїздом перевіряйте гальма, зовнішніх світлових приладів, справність склоочисників, системи обігріву і охолодження. Крім стандартних предметів (аптечки, вогнегасника, знака аварійної зупинки, балонного ключа, буксирувального тросу, запасного колеса і домкрата), покладіть в машину:

додатковий комплект теплого одягу,
ліхтар на батарейках,
дроти “прикурювання”,
скребок для скла та щітку (якщо звичайно ви залишаєте їх в гаражі),
свічки, сірники,
невелику лопату (на випадок сильних снігопадів).
Не забувайте про зарядний пристрій до мобільного телефону і гарячих напоях в термосі, якщо дорога має бути довгою. Обов’язково запишіть номери телефонів «гарячих ліній» та аварійних служб.

В дорозі

У зимовий час особливо важливо завжди користуватися ременями безпеки, дотримуватися безпечної дистанції (гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується), не перевищувати швидкість. Відмовтеся від ризикованих маневрів, особливо на мостах і естакадах. Під час керування автомобілем не відволікайтеся, уникайте різкого гальмування.

Пішоходам

Пішоходам в зимовий період рекомендується без необхідності не наближатися близько до проїжджої частини, щоб не потрапити випадково під колеса – машину, що рухається може занеси, а ви можете посковзнутися і несподівано для водіїв випасти на проїжджу частину.

Взимку світає пізно, а темніє рано. Подбайте про те, щоб вас було добре видно на дорозі – використовуйте одяг зі світловідбиваючими елементами або спеціальні стрічки з такими властивостями. Особливо це стосується дітей.

У поганих погодних умовах обов’язково переходьте дорогу лише на дозволений сигнали світлофора або на пішохідних переходах. Якщо ж доводиться йти по проїжджій частині, рухайтеся назустріч їдучим машинам.

Якщо ви побачили, що хтось потрапив у аварію, не полінуйтеся витратити кілька хвилин і повідомити про те, що трапилося по телефону «102».

zta7gucsc7m

omy-pa5atsw


Не пропустіть