Як відрізнити поганий бензин?

Всі автовласники знають про погану якість бензину, продаваного в Росії. Компоненти, які використовуються для розведення палива, викликають передчасну поломку паливної системи та інших компонентів, що мають важливе значення. У результаті потрібне проведення дорогого ремонту. Однак є заправки з більш високою якістю бензину, в порівнянні з конкурентами. Розглянемо, як уникнути заправки автомобіля бензином низької якості, як уникнути обману на автозаправній станції. Найкраще відправити фрагменти палива з різних заправок на лабораторний аналіз, де фахівцями буде встановлено, відповідність бензину необхідному октановим числом. Однак цей спосіб сподобатися не всім, тому розглянемо методи самостійної перевірки якості бензину, без звернення до фахівців. За словами досвідчених водіїв, вони вміють «чують» і навіть «відчувають» неякісний бензин.

Однак це не відноситься до зовнішніх фізичним характеристикам бензину. Він завжди має однаковий світло-жовтий колір, різкий запах, без осаду. Це більше стосується розпізнавання якості бензину по тому, як працює двигун. Всі двигуни налаштовані на використання певного типу бензину, тому при використанні іншого типу може відбуватися детонація. Детонація являє собою мікровибухи в циліндрах двигуна, що супроводжуються характерним шумом, чітко чутним під час роботи мотора. Це робить згубний вплив на двигун. Детонація проявляється, якщо паливо не володіє необхідним октановим числом, тобто воно розбавлене. Визначити якість бензину можна і по свічам запалювання, по їх стану.

Якщо водій довго заправляв автомобіль бензином поганої якості, можуть початися перебої, пов’язані з роботою циліндрів і двигун буде троить, почнуть плавати обороти. Це відбувається через нагару, який утворюється на свічках. На сучасних іномарках, зазвичай встановлюються іридієві свічки запалювання, які набагато більш чутливі до бензину поганої якості. Ці свічки запалювання швидко обростають нагаром, що призводить до падіння їх електропровідності. Це відноситься до зовнішніх ознак поганого бензину, які можна побачити чи почути. Але яким чином можна «відчути» бензин поганої якості? Досвідченими водіями якість бензину визначається по тому, як вона себе веде на дорозі. Якщо якість бензину погане, станеться помітне зниження динаміки розгону машини, виникнуть провали при різкому натисненні педалі газу, і розгін буде важчим. Це призведе до збільшення витрат палива, у порівнянні зі звичайним.


Не пропустіть