Звалище “Жигулів” на туркмено-казахстанському кордоні

Більше 150 автомобілів, переважно ВАЗ-2107 світлих відтінків, вже більше півроку стоять в нейтральній зоні на переході «Темір-баба», а все через норовливі рішення туркменського уряду, пише fishki.net

Як виявилося, туркменські гонщики, придбавши «Жигулі», слідом за обмеженням на ввезення “темних” автомобілів дізналися про заборону на ввезення легковиків без подушок безпеки. І дізналися лише після прибуття на туркменський КПП!

З надією на прихильність великого Туркменбаші люди провели на кордоні більше трьох тижнів, а потім покидали все і повернулися на батьківщину ні з чим. Автомобілі так і залишилися на нейтральній території, тому що за законом автомобіль випустили з Казахстану, але назад без штампа туркменського КПП дороги немає!

Кинуті автомобілі почали поступово грабувати подорожні – знімати цінні запчастини, колеса і навіть двірники. Зараз зона переходу кордону перетворилася на велике автозвалище, але якщо туркменів все це влаштовує, то казахстанська сторона через півроку пропонує свою допомогу зневіреним автовласникам – митниця готова оформити для них режим транзиту і допомогти повернути авто до Росії, де автовласники зможуть їх там реалізувати. Правда, такий заклик навряд чи допоможе – залшки автомобілів так і залишаться пам’ятниками раптових рішень туркменського уряду і недалекоглядністю простих людей.