Як водії вночі збивають пішоходів (відео)

Нічні пішоходи – біда для водіїв. У темний час доби пішоходів погано видно – як результат, вони нерідко опиняються під колесами машин, пише autocentre.ua.

Більшість пішоходів, які ніколи не їздили самостійно за кермом автомобіля, однозначно не знають, що вони погано помітні водіям у темний час доби. Ніхто з таких «ходаків» навіть не здогадується, що водієві дуже складно розглянути вночі на дорозі пішохода, особливо коли він одягнений в одяг темних кольорів, а також – при зустрічному транспорті, фари якого нерідко засліплюють, а найчастіше – просто заважають добре бачити ситуацію автомобіля попереду. Ще сильніше дана ситуація посилюється в дощ або сніг, коли мокрі краплі на склі заломлюють світло фар зустрічних машин і спотворюють видимість.

Не дарма в багатьох європейських країнах на законодавчому рівні діє вимога до пішоходів при русі по дорогах у темну пору доби обов’язково виділяти себе за допомогою будь-яких світловідбивних елементів. Вони дозволяють водіям заздалегідь і здалеку розгледіти пішого учасника руху та вжити необхідних заходів для безпечного його проїзду. Так, завдяки світловідбивачам людина стає помітною водієві на відстані 150 м при ближньому світлі фар і на цілих 400 м – при дальньому.

А ось без світловідбивача пішохід видний водієві тільки з відстані 50 м, що збільшує ризик трагедії в рази і ставить під загрозу життя піших учасників руху. Рекомендуємо водіям-початківцям і пішоходам переглянути відеоролик, який наочно демонструє, як пішоходів видно водіям вночі і які неприємні, а част і трагічні, ситуації через це виникають на дорозі.


Не пропустіть