Поліція може штрафувати “євробляхи” тепер прямо на місці зупинки

Для власників авто на іноземних номерах готують сюрприз, який їх не сильно потішить

«Дорожній адвокат» на своїй сторінці в Facebook попереджає, що співробітники української поліції отримали ще одне, десятий законна підстава для зупинки транспортного засобу. Таким є номерний знак іншої країни – автомобіль в даному випадку можуть зупинити навіть в тому випадку, якщо водій не порушував ПДР.

До цього всі водії знали про те, що підстав у поліцейських для зупинки авто всього було 9. Тепер до них додалося ще одне, а саме іноземні номерні знаки.

Поліцейський має повне право зупинити водія на іноземних номерах, навіть якщо він не порушив жодного правила дорожнього руху. Більш того – починаючи з 22 серпня, правоохоронці зможуть штрафувати власників «евроблях» на місці в разі, якщо буде виявлено порушення норм чинного законодавства.

Втім, представники партії «Слуга народу» вже заявили, що Володимир Зеленський збирається внести на розгляд парламенту нового скликання проєкт закону, який передбачає відстрочку накладення штрафних санкцій на власників авто з іноземною реєстрацією до кінця поточного року.

Раніше повідомлялося, що до 2020 року уряд планує повернути обов’язковий огляд автомобілів. Нагадаємо, що зараз він скасований і водії не зобов’язані регулярно проводити технічний огляд свого автомобіля. Багато хто впевнений, що таку перевірку не зможуть пройти власники авто на іноземних номерах.

Адже їх стан залишає бажати кращого. Проблема полягає в тому, що більшість іномарок, придбаних українцями за кордоном, знаходяться в позиченому стані та часто не відповідають вимогам ЄС щодо екологічності.Експерти попереджають, що дане рішення може значно скоротити «пропускний поріг» імпортованих машин.


Не пропустіть