Чому не варто глушити двигун з включеним кондиціонером: які негативні наслідки це спричиняє

Кондиціонер дуже полегшив життя автомобілістам, адже завдяки його появі клімат у салоні авто став набагато сприятливішим.

Утім, і кондиціонери часом ламаються, і мало хто здогадується, що винуватцем цього є самі автовласники, які неправильно експлуатують систему кондиціювання. Тож для того, щоб техніка служила довше, слід пам’ятати кілька основних правил, про які нагадає Gazeta.ua.

Чому не слід глушити двигун під час роботи кондиціонера

Найчастіше водії взагалі не замислюються над правилами експлуатації кондиціонера. Більшість автолюбителів просто натискають кнопку з написом “A/C” та регулюють температуру на свій смак. Коли автомобіль приїжджає на місце, двигун просто глушиться, а при його повторному запуску кондиціонер включається автоматично.

Такий підхід, на думку автомеханіків, спричиняє деякі негативні наслідки. Зокрема, проблема такої експлуатації кліматичної системи полягає в тому, що якщо просто заглушити двигун з працюючим кондиціонером, це призведе до утворення конденсату у вентиляційних патрубках.

Через деякий час у цьому вологому середовищі почнуть розмножуватися бактерії та пліснява, з’явиться неприємний запах, позбутися якого можна тільки дезінфекцією.

Як робити правильно

Щоб цього не відбувалося, потрібно правильно використовувати кондиціонер, а саме вимикати його за кілька хвилин до закінчення поїздки, щоб стінки повітроводів встигли нагрітися, наповнившись теплим повітрям. Таке просте правило дозволить знизити шанси появи неприємних запахів у салоні через плісняву.

Чи можна включати кондиціонер під час дощу

Якщо вам потрібно включити кондиціонер в машині навіть під час грози, нічого страшного не станеться, і ви зможете налаштувати оптимальний режим мікроклімату в салоні. Головне – звертати увагу на герметичність зовнішнього блоку.

Разом з тим фахівці попереджають, що якщо ви опинилися в епіцентрі грози, кондиціонер все ж краще вимкнути, щоб не спровокувати проблеми з кліматичною технікою, яка може постраждати в результаті розрядів.

Чи можна включати кондиціонер на холостому ходу

Включати кондиціонер можна як на холостому ходу, так і під час руху авто. Чутки про те, що кондиціонер на холостому ходу “вбиває” двигун, не більше ніж легенда. Адже кондиціонер відрізняється від турбонаддува, який слід дійсно трохи охолодити перед глушінням двигуна.


Не пропустіть